Iako poroci poput alkohola i duvana svakako štete zdravlju polnog organa, postoje i one koje dolaze iz domena svakodnevnice, a nisu dobre po penis.
Nedostatak vežbe
Manje vežbe, odnosno fizičkih aktivnosti poput trčanja oslabljuje seksualnu funkciju. Mnoga istraživanja su pokazala da je vežbanje jedan od najvažnijih faktora kad je u pitanju kvalitetan i dug seksualni život, ali samo mali broj muškaraca je to ozbiljno shvatio.
Duvan i marihuana
Na Univerzitetu u Šefildu, 2014. godine, sprovedeno je istraživanje na skoro 2.000 muškaraca. Njih 318 bili su redovni konzumenti marihuane, i samo kod njih 4 odsto su spermatozoidi bili prave veličine i pokretljivosti.
Što manje seksa, manja i seksualna moć
Istraživanje objavljeno 2008, u "American Journal of Medicine", pokazalo je da što više seksa muškarci imaju, to je manja verovatnoća od seksualne disfunkcije. Istraživanje je sprovedeno na oko 1.000 muškaraca starosti između 55 i 75 godina. Jedno pravilo se izdvojilo kao važno – ako imate seks najmanje tri puta nedeljno, verovatnoća da ćete u starosti sačuvati seksualnu funkciju je skoro 100 odsto.
Premalo sna
Studija Univerziteta u Mičigenu pokazala je da manjak sna utiče i na seksualnu funkciju, kao i na opšte zdravlje. Muškarcu je potrebno od sedam do devet sati sna dnevno, a ako neko konstatno spava manje od toga, može da bude siguran da će ga zadesiti seksualna disfunkcija.
Loša ishrana
Brza hrana i razne grickalice koje su bogate transmastima, pogubne su za erekciju. Alkohol takođe loše utiče na seksualnu funkciju kod muškaraca.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar