Pronađen originalni Hipokratov recept

Naučnici iz Egipta pronašli su jedan originalni rukopis oca zapadne medicine - slavnog Grka Hipokrata.
Do otkrića je došlo tokom restauracije biblioteke u Manastiru svete Katarine na Južnom Sinaju. Recept za lek, koji se pripisuje grčkom lekaru, pronađen je na ostruganom pergamentu - palimpsestu.
 
Recept je pronađen tek skeniranjem, jer je preko njega napisan neki drugi recept.
 
"Reč je o rukopisu starom 1.500 godina, koji je među najstarijim i najvažnijim rukopisima na svetu", kaže profesor Majkl Filips.
 
Još se ne zna o kakvom receptu je reč, ali se zna da sadrži i crteže biljaka. Monasi su pisali preko njega, najverovatnije zato što je pergament na početku nove ere bio vrlo skup.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Magazin