Sve popularniji "treneri" za uspavljivanje beba

Mame i tate širom sveta čiji mališani nikako ne uspevaju da prespavaju noć, sve češće se odlučuju za trenere za uspavljivanje.
U svetu su "treneri za spavanje" stvorili pravu malu industriju, a taj trend za sada zaobilazi Srbiju. Domaćim roditeljima dostupna je literatura i saveti, a evo o čemu se zapravo radi. 
 
Ko su "treneri za spavanje"? 
 
Kim Šaf je profesionalni "trener za spavanje" koju neispavani roditelji mogu da unajme da nauči njihovu decu da sama zaspe i prespavaju noć. Kim živi i radi u Čikagu, a sa klijentima komunicira preko mejla, video poziva, telefonski i, naravno, lično, tako što odlazi na adrese porodica i kod njih provede noć.  Kim kaže kako ona nije jedina u ovom poslu i kako konkurencija svakodnevno raste.
 
Šta "treneri za spavanje" u stvari rade
 
Osnovna ideja je da beba nauči sama da zaspi, a da majka ne mora da je ljulja na rukama, ili da tata da je vozi u autu oko zgrade. "Bebe koje same zaspe, bez "asistencije" i kasnije u toku noći, ukoliko se probude, uspevaju da se same uspavaju", kaže Natali Nevara. 
 
Natali Nevara takođe profesionalno uspavljuje decu na Menhetnu. Ona je odlučila da počne da se bavi ovim poslom nakon što je i sama iskusila postporođajnu depresiju i anksioznost zbog neispavanosti.
 
Treninzi za uspavljivanje nekada traju dva dana, nekada duže. Svako dete ima svoj individualni program, pristup, a roditelji su potpuno isključeni. Pred spavanje izbegavajte kontakt očima sa detetom, okupajte dete u toploj kupki, a iz kreveca izbacite igračke- ovo su samo neke smernice za lakše uspavljivanje bebe.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Porodica i dom

U Srbiji sve manje dece

Republički zavod za statistiku (RZS) je danas, povodom obeležavanja Svetskog dana deteta - 20. novembra, podsetio da se udeo dece u ukupnom stanovništvu Srbije godinama smanjuje.