Bivši špijun: Deca treba da su što više na internetu

Bivši šef britanskh špijuna Robert Henigen rekao je da roditelji treba da puste decu da provode više vremena na internetu kako bi naučili važne sajber veštine, što je suprotno uobičajenim savetima.

Henigen, koji je bivši direktor britanske vladine agencije za elektronski nadzor, doveo je u pitanje "pretpostavku da je vreme provedeno na internetu ili pred ekranom protraćeno".

"Potrebno nam je da mladi istražuju ovaj digitalni svet isto kao što istražuju materijalni svet", napisao je on za Dejli telegraf.

Henigen je rekao da je Velikoj Britaniji očajnički potrebno više informatičkih naučnika i inženjera, a jedan način da se oni stvore jeste da deca uče "gledanjem i radom na internetu".

On je posavetovao roditelje koji nisu u stanju da odvoje decu od ekrana da "ne očajavaju", jer deci njihovo "loše roditeljstvo možda pomaže i spasava zemlju".

  • Bob Kamen

    09.08.2017 10:14
    I oni imaju svoju Voolinu.
  • Boki

    09.08.2017 01:58
    Super vesti a totalno u skladu sa naslovom da smart telefoni uzrokuju neuravnotezenost dece. Ovo je baljezgànje jednog poremecenog patriote...
  • kika

    09.08.2017 00:01
    Da,to je svet koji ima razne mogucnosti.Iskreno,i ja mislim tako.Ne da pratimo "modu",nego u svakom vremenu ima nesto za sta starije generacije nisu ni cule,niti ih zanima.Desi se da cujem da kazu:u moje vreme...Ok,tako je bilo,sada je ovako.Naravno da treba pustiti,ali ne preterivati.Iz pocetka zajedno,uputiti na dobre i lose strane.I da dete,koristi spram uzrasta u kom se nalazi.Najgore je da ga iskljucim iz tehnologije(dete),a onda jednog dana da mi se to vrati kao bumerang.Samo objasniti kako sta i gde je "opasnost".

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Porodica i dom