Oni koji se još bave tim poslom, kao i oni koji su se njime bavili ranije. U samo nekoliko minuta pošto je putnik ušao u avion, kabinsko osoblje će proveriti sledeće:
1. Kakvu odeću putnik ima na sebi.
2. Kakav prtljag, odnosno kakvu torbu putnik nosi sa sobom.
3. Da li putnik putuje sam ili sa nekim.
4. Koliko je putnik strpljiv dok čeka u redu da se ukrca.
5. Da li je putnik fizički zdrav (odnosno da nema neki fizički nedostatak ili invaliditet).
6. Da li je pod dejstvom alkohola ili opijata.
7. Da li je putnik neko ko često putuje avionom. ("Česti putnici ne ističu na vidnim mestima razne vrste oznaka za prtljag. To obično rade 'početnici'.")
8. Koju vrstu literature putnik nosi sa sobom. ("Ako neko čita neki 'medicinski časopis', znamo kome da se obratimo kada je prva pomoć u pitanju".)
9. Da li putnik pomaže nekome ("starijem putniku ili simpatičnoj dami, kojoj je potrebna pomoć oko prtljaga") prilikom ukrcavanja u avion. ("Džentlmen koji to sam radi, bez obraćanja kabinskom osoblju za pomoć, steći će veliko poštovanje stjuardesa u avionu.")
10. Da li putnik nosi hranu sa sobom ili jedva čeka da se "ustremi" na avionski obrok.
Nekadašnja stjuardesa, sa 24 godine radnog iskustva u najvećim američkim avio-kompanijama, Kimberli Salivan kaže da se dosta toga primećuje na putnicima, ali da se sve, manje-više, svodi na "odeću, govor tela i na to da li je putnik prijateljski raspoložen ili je džangrizalo", piše "Independent".
I stjuardese su, ipak, ljudi, ističe Mirjam Mim, stjuardesa nemačke komapanije "Kondor", koja kaže da uvek obrati pažnju gde sedi neki zgodan mladić, i navodi da stjuardese imaju tajne kodove kojima između sebe ukuzaju jedna drugoj na atraktivne muškarce u kabini.
Komentari 1
Zoran
Da bre! Inace sve stjuardese imaju ugradjeni rengen u ocima i prosle su tajnu obuku u kampoviam CIE!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar