Raspisana poternica za podivljalim slonom

Na istoku Indije raspisana je poternica za podivljalim slonom koji je ubio 27 osoba.

Ogromni slon sa kljovama od metar i po već osam godina teroriše sela u državi Odišja. On uništava polja i useve i napada ljude. Nedavno je ubio lokalnog stanovnika koji je sakupljao pečurke. Nekoliko osoba je ubio noću dok su spavale u svojim domovima.

Međutim, lokalne vlasti ne mogu da ubiju slona: prvo, jer je on sveta životinja u Indiji, a drugo, slonovi su uneti u Crvenu knjigu zaštićenih vrsta. Na kraju je doneta odluka da se postavi nekoliko zamki kako bi ga uhvatili živog, prenosi Sputnjik.

Vlasti se nadaju da će poslati slona-ubicu u specijalni centar za obuku i socijalizaciju divljih slonova. Životinje će nakon nekoliko meseci rada sa iskusnim dreserima učestvovati u radovima u šumama.
 

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Teme

slon

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja

Uginula najpametnija šimpanza na svetu

Kanzi, bonobo (patuljasta šimpanza) koji je svojim neverovatnim sposobnostima komunikacije i korišćenja alata srušio granice između ljudske i životinjske inteligencije, uginuo je u 44. godini.