Završila u zatvoru jer je hranila ribice

Olga Smirnova (53) je uhapšena 19. februara na tajlandskom ostrvu Puket i odvedena u policijsku stanicu Čalong kako bi sačekala suđenje.

Jer je u moru mrvicama hleba hranila ribe, što je prema tamošnjim zakonima strogo zabranjeno zbog osetljivih koralnih grebena u blizini.

Olga se i dalje nalazi u pritvoru pošto nema dovoljno novca da plati kauciju.

Policija iz Puketa otkrila je ovo nezakonito delo tokom uobičajene rutinske kontrole blizu Plub Pla zaliva, a ustanovili su i da je žena prekršila pravila iako su svugde uz plažu bili postavljeni znaci upozorenja.

"Mi smo veoma strogi po pitanju poštovanja naših pravila. Ona mora da ostane u pritvoru ili plati kauciju i ostane na Tajlandu sve dok se suđenje ne završi", rekao je tajlandski policajac.

Maksimalna kazna za ovo delo na Tajlandu je 2.700 evra.
 

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Boris

    28.02.2017 15:08
    Očigledno ne poznaje Tajland dovoljno dobro. 200 evra za mito policiji i slobodna je žena.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja

Počela vakcinacija lisica protiv besnila

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije je saopštilo da je počela prolećna oralna vakcinacija lisica i drugih divljih mesojeda protiv besnila.

Uginula najpametnija šimpanza na svetu

Kanzi, bonobo (patuljasta šimpanza) koji je svojim neverovatnim sposobnostima komunikacije i korišćenja alata srušio granice između ljudske i životinjske inteligencije, uginuo je u 44. godini.