Mentalna sposobnost opada četiri puta brže ako ne pijete kafu

Kafa sve više nailazi na odobravanje u naučnim krugovima, naročito posle istraživanja koja su sproveli švajcarski stručnjaci.
Ispitujući kako deluje na crevnu floru, došli su do zaključka da svakodnevno konzumiranje tri šoljice kafe u trajanju od nekoliko nedelja dovodi do značajnog jačanja i aktivnosti probiotičke bakterijske flore, samim tim i uspostavljanja bakterijske ravnoteže neophodne za normalan rad creva.
 
Istovremeno, istraživači Nacionalnog instituta za javno zdravlje u Holandiji su ustanovili da osobe koje svakodnevno piju kafu, imaju bolje očuvane mentalne sposobnosti u poznijim godinama.
 
Testiranja, kojima su podvrgnuti ispitanici, pokazala su da kod osoba koje ne piju ovaj aromatični napitak, mentalna sposobnost opada četiri puta brže.
 
Autor: Novosti
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Teme

kafa

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Nedostatak joda u ishrani

Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije, nedostatak joda je jedan od uzroka oštećenja mozga u detinjstvu, što dovodi do poremećenog kognitivnog i motoričkog razvoja.

Nedostatak joda u ishrani

Nedostatak joda može uzrokovati različite probleme sa kožom i kosom, jer je jod važan za pravilno funkcionisanje štitne žlezde, koja utiče na rast i regeneraciju tkiva.