Popodnevna dremka povećava rizik od dijabetesa

Studija Evropske asocijacije za proučavanje dijabetesa (EASD) u Minhenu ukazuje na povezanost između popodnevnih dremki i pojave dijabetesa.

Naime, stručnjaci ukazuju na to da popodnevna dremka treba da traje najduže sat.

Stručnjaci su pogledali podatke iz 21 studije, koje su uključivale 300.000 ljudi i otkrili povezanost između popodnevnih dremki i pojave dva tipa dijabetesa.

“Duge popodnevne dremke mogu da povećaju rizik od dijabetesa i metaboličkog sindroma“, zaključuju autori i dodaju da se daljim studijama treba dokazati efekat kratkih dremki.

“Istraživanje je ukazalo i na to da dugo dnevno spavanje može biti rano upozorenje za pojavu dijabetesa. Ono što nam je potrebno da odredimo je to kako vreme i dužina spavanja preko dana utiče na stvaranje zdravstvenih problema.“

Ranije analize su pokazale da skoro 3,8 miliona odraslih u Engleskoj boluje od dijabetesa, a očekuje se porast i do 4,9 miliona do 2035. godine.


 

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Kako efikasno lečiti afte?

Afte su bolne ranice koje se pojavljuju u ustima, a bol se najviše javlja pri žvakanju ili kada se jede začinjena hrana.

Nedostatak joda u ishrani

Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije, nedostatak joda je jedan od uzroka oštećenja mozga u detinjstvu, što dovodi do poremećenog kognitivnog i motoričkog razvoja.