Kad smo gladni, bolje učimo i pamtimo

Hormon grelin koji se luči u želucu kada smo gladni, direktno stimuliše moždane funkcije učenja i pamćenja, dokazali su istraživači sa Medicinskog fakulteta Jejl univerziteta.
Grelin je povezan sa hormonom rasta i apetitom, a naučnici su dokazali da ima direktan, brz i moćan uticaj na višu regiju mozga, odgovornu za učenje i pamćenje, prenose Novosti. 
 
Moć ovog hormona slabi u momentu sitosti, što po istraživanjima, objašnjava veći intelektualni učinak ljudi "praznog" želuca.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • neprilagodjena

    31.03.2017 19:11
    Pamet
    Zato smo mi Srbi tako pametni!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Nedostatak joda u ishrani

Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije, nedostatak joda je jedan od uzroka oštećenja mozga u detinjstvu, što dovodi do poremećenog kognitivnog i motoričkog razvoja.

Nedostatak joda u ishrani

Nedostatak joda može uzrokovati različite probleme sa kožom i kosom, jer je jod važan za pravilno funkcionisanje štitne žlezde, koja utiče na rast i regeneraciju tkiva.