Autor: Novosti

Život
18.03.2018.
16:33 > 16:42
Difenbahija izaziva crvenilo i svrab na koži, filadendron iritira usnu duplju, dok kućna paprat "troši" kiseonik.
  • jova limanac

    19.03.2018 15:00
    @Biolog Sve osim biljaka koje žive u ekstremnim toplotnim uslovima i otvaranjem stoma preko dana bi izgubile dragocenu tečnost, i zbog toga stome otvaraju isključivo noću i samim tim oslobađaju kiseonik tada. Naravno, ta oslobođena količina kiseonika je mala i teško da jedna biljčica u saksiji može iole primetno da utiče na količinu kiseonika u sobi. Primeri su biljke iz porodica kaktusa, bromelijada, ananasa i agava, odnosno sve one vrste koje su razvile CAM fotosintezu.
  • Biolog

    19.03.2018 00:42
    BEZ NASLOVA
    "Kućna paprat je među retkim biljkama koje noću apsorbuju kiseonik" SVE BILJKE NOĆU APSORBUJU KISEONIK i ISPUŠTAJU UGLJEN DIOKSID u procesu disanja, za razliku od dana kad apsorbuju ugljen dioksid, a ispuštaju kiseonik to je proces fotosinteze.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna