Autor: Tanjug

Život
10.11.2024.
23:51
Univerzitetska bolnica u Bazelu u okviru kliničke studije propisuje pacijentima na intenzivnoj nezi pivo za lečenje efekata delirijuma.
  • Pera

    15.11.2024 23:04
    Tako je
    Alkohol je zdrav u normalnoj količini, iz ličnog iskustva kad popijem dve čašice, prestaju sve tegobe, to sam i doktoru reko a on ostao bez reči, znači nije zajebancija moram da se lečim.
  • Zamenik zamenika

    11.11.2024 08:50
    .
    Najprikladnija definicija
    alkoholizma bi glasila: ,Alkoholizam je svako ponovljeno pijenje alkohola,bez obzira na količinu i učestalost koje stvara određene probleme i
    teškoće (zdravstvene i/ili socijalne), znak je alkoholizma i zahteva strucnu pomoć."
    Alkoholizam je jedna od tri najveće bolesti zavisnosti, uz narkomaniju i nikotinsku zavisnost. Alkoholizam je najrasprostranjenija bolest zavisnosti 10-15 % odrasle populacije) i u znacajnoj meri utiče na povećanu
    smrtnost stanovništva. Alkohol teško narušava i fizičko i mentalno zdravlje,a skraćuje život i do 15 godina. Životni vek zbog alkoholizma je sveden na 55 do 60 godina (kod prosečnog nelečenog
    alkoholičara). Kada se svemu ovome dodaju
    posledice zbog saobraćajnih udesa u alkoholisanom stanju, kao i zbog tuča i drugih vrsta, jos težih agresivnosti pod dejstvom alkohola, slika postaje još teža.
  • RL

    10.11.2024 13:47
    Novi Sad
    Pre tridesetak godina se delrijum na hirurgiji u Novom Sadu lecio viskijem koji su doktori dobijali. Lecenje nije bilo eksperimentalno i bilo je uspesno.
  • Kišon

    10.11.2024 10:04
    Eh, ja se decenijama preventivno lečim od delirijuma pivom.
    Mada, teško to mogu da objasnim najboljoj supruzi na svetu. Možda ovaj tekst pomogne.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna