Autor: BBC News na srpskom

BBC
17.02.2023.
09:24 > 09:40
Dugogodišnji kosovski diplomata Enver Hodžaj kaže da je očekivao da će Kosovo biti bliže EU i NATO 15 godina posle proglašenja nezavisnosti.
  • Abcd

    17.02.2023 12:13
    Bosilije
    17.02.2023 • 11:07

    Niste u pravu. Razmišljate na pogrešan način.
    Prvo, krivi smo mi što nismo gledali da se borimo kada treba, odnosno da ne dozvolimo da nas prestignu kao većinsko stanovništvo Kosova.
    Drugo, osim severa, koji je verovatno stolećima naš, ostalo je najverovatnije bila teritorija za koju smo se gurali i jedni i drugi.
    Užasan je naš mentalitet da je drugi kriv. Valjda trebaju naše gazde da zasuču rukave i organizuju kontra borbu. Ne kao Milošević u poslednjem trenutku ubijanjem albanskih civila, nego na normalan način.
    Treće, izazvali smo sami mešanje stranaca etničkim čišćenjem.
    Četvrto, Nemačka je mnogo više nego vojna baza.

    Peto, i najvažnije - "Šiptari" kako kažeš su isto što i Albanci, i poenta je da se albanski deo Kosova ujedinji sa Albanijom.
    To upravo i Amerika hoće, i zato žele da mi dobijemo zajednicu opština.

    Kakav rat Albanije sa zapadom?
    Gde vi to vidite?
    Ko vas o tome informise?

    Ja i dalje ne znam gde je logičko razmišljanje na svim vestima o ovome. Poenta američkog prisustva na Kosovu je smirivanje sukoba SRB-ALB spajanje albanskog dela Kosova sa ALB, srpskog sa SRB... Odavno!!!

    Zato Kosovo nikada nije dobilo od zapada sve, nego samo delimično.

    Znaju to svi naši eksperti, nego koriste međuprostor da se obogate na svemu što može.
  • Bosilije

    17.02.2023 11:07
    Bilo bi herojski i mnogo cistije i moralnije da su se kosovski Albanci sami izborili za svoju nezavisnost posteno imali bi cime da se dice, ovako tu "drzavu" dobili su uz pomoc natoa koji je bombardovao celu SRJ da bi zastitio siptarske teroriste koji su sprovodili teror siptrskih lidera koji su samo hteli nezavisnost. Danas Kosovo nije ni drzava niti je bilo sta ozbiljno jer je u pitanju NATO protektorat- baza vrlo slican model kao i u Nemackoj jer su Ameri sa svojim saveznicima tamo od drugog svetskog rata , a bili su u Iraku i Avganistanu odakle su se povukli stim sto se to desilo par godina nakon 1999 a na Kosovu su jos uvek, tzv Kosovo opstaje zahvaljujuci podrsci zapada i natoa, a kada siptari budu hteli da se ujedine sa Albanijom eto njima sukob sa zapadom.
  • R

    17.02.2023 11:01
    @Zemlja cudesa
    Mozes samo da se cudis i nista vise! Za 30 godina bicemo manjina u Srbiji i time gubimo pravo na drzavnost i sve sto ide uz to! Tako je to sa Ludim Srbima i ako cemo posteno nikada mi nismo bili za drzavu niti cemo!!! Docice mudri i pametniji narodi koji znaju kako se vodi i cuva svoja zemlja kao Albanci...i ovo nam je bilo previse!!! Hvala!
  • Zemlja čudesa

    17.02.2023 09:37
    Svakako da je oblikovalo. U prošlosti, pre jednog veka, Albanci su bili manjinsko stanovništvo na srpskoj teritoriji, a u sadašnjosti Srbi su manjinsko stanovništvo u de facto Velikoj Albaniji. Legalizovana otimačina teritorije u suprotnosti sa Poveljom o nepromenljivosti granica u Evropi, principima UN i međunarodnim pravom.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna