IMT Fabrika remontni centar iz Dobanovaca prodata je za 64 miliona dinara (545.000 evra) preduzeću Prvi maj iz Čačka, objavila je Agencija za licenciranje stečajnih upravnika.
Ruska državna kompanija za prirodni gas Gasprom saopštila je da je njen profit za 2022. opao za više od 40 odsto i da neće isplatiti dividendu za celu godinu.
Vlada Srbije izmenila je Uredbu o određivanju kriterijuma za dodelu podsticaja radi privlačenja direktnih ulaganja, kojom je podigla prag za potrebno minimalno ulaganje, piše portal eKapija.
Ministarstvo poljoprivrede Srbije objavilo je danas da će svim poljoprivrednim proizvođačima koji su konkurisali za davanja po hektaru biti isplaćeno 18.000 dinara.
Kompanija Meta, u čijem je vlasništvu Fejsbuk, kažnjena je sa rekordnih 1,2 milijarde evra od strane irskog regulatora podataka zbog kršenja pravila EU o zaštiti podataka.
Statistički podaci pokazuju da inflacija pada, u aprilu je iznosila 15,1 odsto u odnosu na martovskih 16,2. I svako sada pita šta ja imam od toga. I da li će cene da krenu u rikverc.
Kina je danas nesumnjivo najjača svetska ekonomska sila, međutim ni druge zemlje BRIKS-a ne zaostaju, što pokazuje i podatak da Indija ima oko tri puta veći BDP nego Velika Britanija.
Misija EU je da se privreda Srbija još više integriše u evropsku privredu dok se zemlja nalazi na putu pridruživanja, izjavio je ambasador EU u Srbiji Emanuele Žiofre.
Pregovori o povećanju minimalne zarade u Srbiji počeli su danas i biće nastavljeni 25. maja, rekao je predsednik Unije poslodavaca Srbije Nebojša Atanacković.
Vlada Srbije usvojila je danas više izmenjenih uredbi koje se odnose na poljoprivredu, a tiču se subvencija po grlu stoke i povećanja prelevmana i premija za mleko.
Nakon niza skandala u vezi sa kriptovalutama, EU je uz odobrenje članica pooštrila nadzor nad tim sektorom donoseći sveobuhvatni skup pravila koja bi trebalo da stupe na snagu sledeće godine.