Niže tarife za potrošnju struje tokom dana, kada je njena cena na tržištu jeftinija, primenjuju se u razvijenim zemljama, a tako nešto biće ostvarivo i u Srbiji.
Privreda u Nemačkoj nastavlja da beleži pad, a taj pad odražava se i na brojne druge zemlje, među njima i na Srbiju zbog zavisnosti od najveće evropske ekonomije.
Australijska kompanija "Strickland Metals", koja je u aprilu objavila da kupuje projekat zlata Rogozna u Srbiji za 37 miliona dolara, objavila je da je završila akviziciju ovog nalazišta.
Poljoprivrednici koji su bili na sastanku sa predstavnicima Vlade Srbije održanom 26. jula navode da ponuđeni sporazum nije obuhvatao veći broj postavljenih zahteva.
Guvernerka Narodne banke Srbije (NBS) Jorgovanka Tabaković izjavila je da su u pripremi propisi o ograničavanju visine kamatnih stopa na stambene, potrošačke i gotovinske kredite.
Vlada Srbije produžila je za još šest meseci uredbu kojom se ograničavaju cene goriva. To znači da će građani svakog petka dobijati informaciju koliko će maksimalno plaćati litar goriva na pumpama.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da ove godine neće biti poskupljenja struje za građane u Srbiji, iako je cena struje na berzama bila "izuzetno visoka".
Privreda EU je u drugom ovogodišnjem tromesečju imala rast veći od očekivanog, ali je opala privredna aktivnost u Nemačkoj, vodećoj evropskom ekonomijom.
Plata koja pokriva osnovne socijalne i egzistencijalne potrebe radnika ili radnice i njihovih porodica u Srbiji iznosi 144.457 dinara, pokazuje najnoviji obračun Centra za politike emancipacije.
Građani i privredni subjekti više ne moraju da čekaju u redovima već mogu onlajn, preko portala eUprava, da završe više od 2.000 poslova koje imaju sa državom.
U Evropi počinje velika kriza u sektoru nekretnina, najavljivao je "Bloomberg Adria" krajem prošle godine, a stanovnike najrazvijenijih zemalja brine nemogućnost gradnje ili kupovine sopstvenog doma.