Novosadski informativni portal 021

Vesti - Biznis i ekonomija

Evro sutra 118,39 dinar

Dinar će u sredu neznatno promeniti vrednost u odnosu na evro i zvanični srednji kurs biće 118,39 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).

Večito zaobilaženje agrara

Višak para u državnoj kasi može se utrošiti na bezbroj načina, međutim, teško da ima efikasnijeg od subvencionisanja agrara, delatnosti koja u razmeni sa inostranstvom godišnje donosi oko dve miljarde pozitive i koja generiše 17 do 21 odsto budžeta Srbije.

Nema više državnih subvencija za trgovce

U budžetu Srbije za ovu godinu planirano je 15 milijardi dinara za subvencije za nova radna mesta, međutim, prevashodno za zapošljavanje radnika u fabrikama i delom za sektor informaciono-komunikacionih tehnologija, ali ne i za, što je novina, oblast usluga međunarodne trgovine i hotelskog smeštaja, piše "Politika".

Evro sutra 118,41 dinar

Dinar će u utorak neznatno promeniti vrednost u odnosu na evro i zvanični srednji kurs biće 118,41 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).

Evro u ponedeljak 118,40 dinara

Dinar će u ponedeljak, 14. januara, neznatno promeniti vrednost u odnosu na evro i zvanični srednji kurs biće 118,40 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).

Dinar druga najjača valuta, ali bahreinski

Guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković, sumirajući 2018. godinu izjavila je da je dinar druga najstabilnija valuta na svetu, i citirala agenciju Blumberg koja je prenela ovu vest.

Koliko je Srbija spremna za novu ekonomsku krizu

Iz sveta stižu pozivi na uzbunu, jedan takav je poslao nedavno i američki milijarder Džordž Soros, da smo na ivici još jedne velike krize i da privredna slika sveta podseća na onu iz 2008. godine. Ekonomski analitičari, sagovornici Radija slobodna Evropa (RSE), kažu da iako neki nagoveštaji postoje, ne može se sa sigurnošću prognozirati da je nova svetska ekonomska kriza neizbežna.

Ekonomisti: Smanjenje doprinosa na 46 odsto potpuno nerealno

Opšte mesto i odavno poznata priča da su poslodavci u Srbiji nezadovoljni zbog visokog poreskog opterećenja od donedavno 63 odsto, aktuelizovana je ponovo ovih dana zbog izjave predsednika Privredne komore Srbije Marka Čadeža da je predlog privrednika da se u narednih pet godina ono smanji na čak 46 odsto.