Azijska kuhinja u poslednjih nekoliko godina postala je vrlo popularna, pa ste sigurno već čuli za moči kolačiće, male, okrugle, gumene slatkiše od lepljivog pirinča.
Kozja kuga neće zaustaviti proizvodnju sira feta, saopštili su grčki poljoprivrednici, dok proizvođači ističu da imaju dovoljno mleka uprkos tome što su hiljade životinja ubijene zbog ovog virusa.
Startap kompanija "Savor" napravila je maslac od ugljen-dioksida, a iz kompanije tvrde da ima jednako dobar ukus kao i običan maslac, samo što za pravljenje ovog nisu potrebne životinje.
Biljna ishrana u trajanju od samo osam nedelja može da smanji biološku starost ljudi, pokazalo je novo istraživanje koje je obuhvatilo 21 par identičnih blizanaca.
Klimatske promene postaju sve ozbiljnije i utiču na sve, pa tako i na morsku hranu, a zbog sve viših temperatura na Zemlji ona bi mogla da postane opasna za konzumaciju, i to zbog bakterija.
Državni inspektorat Hrvatske opozvao je zbog potencijalne kontaminacije usled mehaničkog oštećenja mašine goveđu i kokošju kocku, mase 120 grama s rokom upotrebe do 2. i 3. jula 2025.
U svetu se najviše pije vrsta kafe arabika, ali će do polovine 21. veka njena upotreba opasti za 80 odsto u korist vrste robusta, čije uzgajanje znatno manje šteti prirodnoj sredini.
Starenje se ne može zaustaviti, ali zdrav način života je najbolji način da se izbegne osećaj tereta starosti. Zdrava ishrana, vežbanje i briga o sebi važni su delovi dugovečnosti.
Za ovo piće treba vam samo nekoliko sastojaka – Aperol (gorko-slatki liker svetlo narandžaste boje), kocke leda, ohlađeni prosecco, gazirana voda i kriška narandže.
Naučnici na kanadskom Univerzitetu Viktorija uporedili su 107 studija o konzumaciji alkohola i otkrili da ta istraživanja ne uzimaju u obzir da ljudi prestaju ili ograničavaju alkohol usled bolesti.
Nemačka i Turska su ušle u sukob oko tradicionalnog specijaliteta kebaba, pri čemu je Berlin uložio žalbu na pokušaj Turske da ovo popularno ulično jelo dobije zaštićeni status u EU.
U proizvodnji suplementa za holesterol i visok pritisak u Japanu pronađena je toksična kiselina zbog koje je hospitalizovano skoro 500 ljudi, a sumnja se i na 175 smrtnih slučajeva.