Novosadski informativni portal 021

Info - Hronološki

Država izgubila spor protiv naslednika ratnog veterana

Osnovni sud u Valjevu je kao neosnovan odbio tužbeni zahtev Republike Srbije protiv Snežane Grimani i Biljane Ristić iz Valjeva i Nebojše Petrovića iz Smedereva, po kom je trebalo da tužiocu isplate 270.000 dinara sa zateznom kamatom počev od aprila 2009. godine.

Akropolj ponovo otvoren za posetioce

Grčke vlasti su ponovo otvorile atinski Akropolj za posetioce posle današnjeg privremenog zatvaranja zbog najavljenog nevremena, dan pošto je grom udario u taj drevni spomenik i povredio četvoro ljudi.

Saobraćaj umerenog intenziteta, oprez zbog moguće kiše

U Srbiji je saobraćaj još uvek umerenog intenziteta i vremenske prilike uglavnom su povoljne, međutim, i danas nisu isključeni povremeni pljuskovi koji mogu uslovljavati mestimično mokre ili vlažne kolovoze, pa Auto-moto savez Srbije (AMSS) upozorava vozače na oprez.

Evro sutra 118,09 dinara

Dinar će u petak oslabiti za 0,1 odsto prema evru i zvanični srednji kurs biće 118,0933 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).