Studenti i građani okupili su se večeras ispred zgrade Rektorata na Studenskom trgu u Beogradu kako bi pružili podršku novosadskim kolegama koji su sinoć pretučeni.
Evropska komisija je obaveštena o ostavci premijera Srbije Miloša Vučevića, ali ne želi da je komentariše pošto se radi o unutrašnjem političkom pitanju te države, izjavio je portparol EK.
Misija OEBS-a u Srbiji osudila je napade na studente tokom protesta i izazila nadu da će odgovorni biti brzo identifikovani i da će odgovarati u skladu sa zakonom.
Majorka policije iz Valjeva Katarina Petrović saopštila je da je pokrenula peticiju kako bi se pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova izjasnili o podršci studentima koji protestuju.
Politički analitičar Dragomir Anđelković izjavio je da je ostavka premijera Miloša Vučevića "nova podmetačina vlasti", a ne prihvatanje odgovornosti za probleme u društvu.
Poljoprivrednici su počeli blokadu regionalnog puta u selu Bresnica kod Čačka i magistralnog puta u mestu Jarčujak kod Kraljeva u trajanju od po 24 časa.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je da je premijer Miloš Vučević, podnoseći neopozivu ostavku na mesto predsednika Vlade, pokazao odgovornost.
Srpska pravoslavna crkva ogradila se od stavova iznetih u tekstu na svom zvaničnom sajtu, u kom je ocenjeno da studenti "žive u paralelnim univerzumima".
Narodni poslanici iz koalicije NADA sprečeni su da uđu u skupštinsku salu gde se danas održava kolegijum uoči vanredne skupštinske sednice zakazane za sredu a njih je sa vrata izguralo obezbeđenje.