Sankcije SAD prema Naftnoj industriji Srbije (NIS) ekonomski nisu logične, kaznila bi se Srbija, a ne Rusija, što je bio njihov cilj, kažu stručnjaci za energetiku.
"Čist revanšizam", tako najavu da će posle 30 godina njeno radno mesto biti ukinuto ocenjuje zaposlena u Centru za socijalni rad u Gadžinom Hanu Svetlana Stoilković.
Osnovni iznos dečjeg dodatka koji se isplaćuje roditeljima i starateljima po detetu od 1. januara je 4.299,63 dinara, a za samohrane roditelje i staratelje je za 30 odsto veći i iznosi 5.589,5 dinara.
Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka ličnosti Milan Marinović kaže da ima negativan stav o objavljivanju podataka bilo koje ličnosti bez njenog pristanka ili zakonske osnove.
Nedavno usvojene izmene poreskih zakona predviđaju i evidenciju fizičkih lica gde se za različite kategorije naših državljanja ili tražioce azila prate i njihove poreske obaveze.
Ostavka koju je premijer Miloš Vučević podneo pre nedelju dana i dalje nije stigla u Skupštinu Srbije i nije poznato kada će se to pitanje naći na dnevnom redu, nezvanično se saznaje u parlamentu.
Ročište koje je bilo zakazano pred Apelacionim sudom u Kragujevcu u postupku za pogibiju dva radnika fabrike namenske industrije "Milan Blagojević" u Lučanima, otkazano je zbog štrajka advokata.
Poreska uprava dostavila je podatke o broju izdatih fiskalnih računa u pet velikih trgovinskih lanaca 31. januara, kada je Udruženje Efektiva pozvalo potrošače na bojkot tih trgovina.
Spiker Radio Beograda Aleksandar Božović našao se na meti tabloida nakon što se njegovo čitanje vesti o saopštenju Srpske napredne stranke proširilo mrežama.
Pet osoba pogođeno je hicima iz vatrenog oružja u školi za obrazovanje odraslih u švedskom gradu Orebru, na 200 kilometara zapadno od Stokholma, javila je švedska policija.
Vojni službenik B.P, koji je obavljao dužnost poslovođe, poginuo je jutros u saobraćajnoj nesreći u Vazduhoplovnom zavodu "Moma Stanojlović" u Batajnici, navodi Ministarstvo odbrane.
Zavod za zaštitu prirode Srbije izdao je u avgustu prošle godine Rio Tintu uslove za projekat Jadar koji određuju prioritete i način zaštite prirode na tom području ali bez saglasnosti stručnjaka.
Kada je u pitanju humanost granice ne postoje, a najbolja potvrda za to stiže sa adrese Fondacije Mozzart, koja je svoj pogled srcem tokom prošle godine, širila i na teritoriji Vojvodine.