Novosadski informativni portal 021

Info - Hronološki

Brnabić: Ne planira se uvođenje zabrane kretanja

Mandatarka Ana Brnabić izjavila je večeras da se, u okviru borbe protiv širenja korona virusa, trenutno ne planira nikakva zabrana kretanja za građane i da je sigurna da će takva mera biti izbegnuta.

Brnabić: Oko 50 odsto ministara biće žene

Mandatarka za sastav nove Vlade Srbije Ana Brnabić navela je da će među novim ministrima biti oko 50 odsto žena i da će sigurno biti formirana dva nova ministarstva, među kojima će biti i ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog.

"Sedenje pred televizorom nije onlajn nastava, to je školski program"

Vlast se prema prosveti odnosi kao maćeha, a ministarstva kao njene ćerke koje su loše prema prosveti i ne znam da li će se to ikada promeniti, izjavila je predsednica Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije (USPRS) Jasna Janković i poručila da društvo mora da shvati, što pre to bolje, da bez obrazovanja apsolutno nema napretka.

Obavljen prvi let između Izraela i Bahreina

Visoki izraelski i američki zvaničnici sleteli su danas u Bahrein prvim simboličnim letom između Tel Aviva i Maname, mesec dana posle potpisivanja sporazuma o normalizaciji odnosa Izraela i Bahreina.

Remi na večitom derbiju

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde igrali su danas u derbiju 11. kola prvenstva Srbije nerešeno 1:1 (1:0), pa su crveno-beli na čelu tabele zadržali osam bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce.