Info
06.03.2016.
18:54
Poslodavci i zaposleni bilo u javnom bilo u privatnom sektoru slabo koriste mogućnost za potpuno besplatno rešavanje svog radnog spora uz pomoć arbitra Republičke agencije za mirno rešavanje radnih sporova, što zbog neznanja, što zbog nedovoljne obaveštenosti o toj mogućnosti.
  • MixajloN

    07.03.2016 04:24
    "Za razliku od individualnog spora i uloge arbitra, miritelj se tokom pregovora zalaže da Odbor za mirenje u roku od 30 dana donese PREPORUKU o rešenju spornih pitanja, KOJA NIJE OBAVEZUJUĆA za strane u sporu. Ukoliko strane prihvate njegovu preporuku, one će zaključiti Sporazum."

    Znači uloga Odbora za mirenje je samo savetodavna, a odgovornost nikakva. Oni se igraju miritelja i još za to dobijaju platu iz budžeta, tj. od poreza i doprinosa. I to ne jedan nego čitav odbor savetnika. Najlakše je biti savetnik. Primaš platu i kao radiš nešto, a nikome ne odgovaraš ni za šta.
  • Vlada

    06.03.2016 20:24
    Ispravka naslova
    Aman, zaman! Ne plaća država ništa, plaćamo MI, NAROD, kroz poreze i ostale državne namete!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna