Autor: Gorica Nikolin - gorica@021.rs

Info
07.02.2017.
09:00 > 08:59
Nijedan direktor škola u Srbiji trenutno ne poseduje licencu za rad, koja je zakonom obavezna.
  • prf

    07.02.2017 15:07
    pidobni
    ako ocenjujemo rad direktora prema oceni skole to jeneispravno. Kod nekih skola u komisiji su prijatelji direktora koji tacno sve upute direktora kako da se tada ponasa; koga od roditrlja da pozove; koga od ucenika i kod kojih nastavnika da se ide na cas. Tada je i direktor u skoli za razliku od drugih dana kada to nije slucaj. Primer elektro skole
    E moj Sarcevicu
  • dd

    07.02.2017 13:47
    dd
    Dragi Rastko nije tacno da u Ministarstvu glavnu rec vode pedagozi i psiholozi. Glavnu rec vode oni koji se najmanje razumeju u decu tj. njihov razvoj. AKO CEMO pedagozi i psiholozi bar su se skolovali da znaju karakteristike decijeg razvoja i napredovanja, sve o vaspitno obrazovnom radu bez obzira(kako Vi kazete) sto'NE NOSE DNEVNIK U RUKAMA'.
    AKO CEMO ISKRENO sta zna profesor hemije,biologije i ostalih predmeta o psihi deteta. ON SE SKOLOVAO DA BUDE biolog geograf itd.Na fakultetu imaju jednu pedagogiju i psihologiju i to je to.NJemu je bitan njegov predmet, ko jos misli o decijim emocijama.
    Molim Vas Rastko nemojte svoje frustracije da sirite i da krivicu trazite u drugima. Prvo pogledajte sebe.
  • Rastko

    07.02.2017 12:48
    Diskriminacija
    Ispit za licence mora biti dostupan široj javnosti a ne samo da to pravo imaju postojeći i ve;iti direktori. A većina direktora su profesori Fiyzičkog, opštetehničkog i učiteljice,a to znači najnesposobniji i najmanje obrazovani. I takvi se najviše guraju za direktore i zato je slika školstva oblačna.
    Njima je čuveni Dača ministar branio učešće na konkursima za direktore.
    Ministre, daj poboljšaj kvalitet kandidata za direktore , time što će se omogućiti licenca i za one ostale nastavnike koji nisu direktori.(večiti),Ali to ministar ne može da sprovede jer u ministarstvu prosvete glavnu reč vode pedagozi i psiholozi, tj. oni koji nisu nikada nosili dnevnik .
  • Observer

    07.02.2017 11:22
    Eh
    Eh, da su samo u pitanju direktori škola, ni pola jada....
  • Мунгос

    07.02.2017 10:09
    Да би стекао лиценцу, будући директор мора да заврши акшам школу (вечерњу школу) у трајању 2 дана. Јесте напорно школовање, али се сигурно добро плаћа. Не знам коме, вероватно некој ад-хок комори учитеља. Још ако се сете да лиценцу обнављају једном годишње, уплатом од 7.500 динара као ИНГ Комори Србије. За обнављање ти не треба вечерња школа, доста је да се уплати 7.500 динара. Чак не мора да иде ни на технички преглед.
    А да би будући директор на испиту добио прелазну оцену, довољно је да напише да децу треба интензивно учити да буду хомосексуално толерантни, као и да признају деци сва права у смењивању учитеља.
    И да схвате да и Комитет за испитивања треба од нечега да живи. Да се потруде у том правцу.
  • M

    07.02.2017 10:05
    A sa vlada postavi za direktore one koji imaju licsnce, a gospoda sadasnji direktori neka se sami o svom trosku zabave licencama?
  • zoran

    07.02.2017 10:01
    Magare i trava
    Što kaže narodna: Ne lipši magare do zelene trave!
  • komentator

    07.02.2017 09:27
    ajmo malo statistike
    koji procenat direktora škola su profesori fizičkog ili geografije
  • nss

    07.02.2017 09:17
    nss
    a da prvo ministri poloze licencu uz obaveznu proveru opste kulture,gramatiku i pravopis i poznavanje bar jednog stranog jezika
  • Stevan

    07.02.2017 09:05
    Hipokrizija vlasti
    Biće da je ova ista Partija koja je uvidela nelicencirane direktore, licencirala i osposobila
    oduzimače imovine narodu - sudske izvršitelje?
    Mnogo toga se dogodilo u vašem mandatu, koji će biti poslednji, sasvim izvesno - a da nije na korist i pomoć narodu.
    Bavite se globalizmom i štetni ste po narod.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna