Autor: Blic

Info
15.04.2017.
08:07
Javna rasprava o Građanskom zakoniku Srbije produžena je za još godinu dana, mada se taj dokument radi već 11 godina, a posebna komisija državu godišnje košta 15 miliona dinara.
  • Мунгос

    15.04.2017 22:09
    @ Marko,
    И ја тако кажем, али ово није само израда закона, ово је израда претпоставки за лов у мутном, где геније покварењака треба да покаже најбоље резултате. Још пре 40 година су у СФРЈ направљени сви закони, нема више простора за нове, може само нека измена и то два пута да се размисли. Сада нове законе могу да праве само преваранти.
    Такође, ако сви закони у творевини званој Европска Унија имају 140.000 страница, зашто не би и наши сада док не допаднемо њима имали страница мало више. Па да оставимо само роботима да се сналазе у параграфима, а ми да уживамо.
    Право да ти кажем, не само студенти, чак и референти са шалтера би направили бољи закон него ови наши доктори и стручњаци ЕУ.
  • Marko

    15.04.2017 13:34
    Kakvo arčenje para, kakva alavost, kakva pre svega istorijska nesposobnost.
    Šaka studenata prava bi uradila ovo brže, bolje i jeftinije.
  • @ Bogdan - simbolika

    15.04.2017 12:44
    Sramota
    Ja ne znam gde vi živite. Za vašu informaciju, profesori u školama, koji rade veoma odgovoran i strateški važan posao za ovu državu, imaju platu ispod republičkog proseka. Ne zna po čemu je njihova odgovornost ili bitnost manja od pomenutih stručnjaka, pa da dobijaju značajno manju platu, za više nego puno radno vreme. Predpostavljam da osobe koje rade na Građanskom zakoniku imaju i svoje osnovne profesije i naravno plate, a ovaj "simboličan" iznos im je tek honorar.
  • mile

    15.04.2017 12:26
    Kako izgraditi građanski zakonik u zemlji bez građana i bez zakona.
  • Mimi Oro

    15.04.2017 11:46
    " .. i deceniju kasnije primaju debele mesečne naknade, a da nisu zadatak priveli kraju. .."

    Opaka je i zla ova nedodjija .
  • Hadus

    15.04.2017 11:14
    Pravnici
    Kodifikovano Građansko pravo je u svakoj državi koja ima rimsku pravnu tekovinu potpuno normalno. Mislim da je najveći problem što su zakoni koji uređuju ovu granu prava dosta neusklađeni i da to predstavlja najveći problem, jer onda se jedan zakon mora menjati i prilagođavati "jačem" zakonu, a to može trajati dosta dugo, plus što se pravo razvija iz dana u dan a mi u našim zakonima nemamo uređene određene pravne odnose pa je opet potrebno definisati nove i prilagoditi ih starim normama. To sve traje ali 10 godina zvuči kao poprilično dug period vremena...
  • Bogdan

    15.04.2017 11:08
    Simbolika
    Samo da vas upoynamo da je Građanski Zakonik vrh pravnog sistema jedne zemlje, a naknade su simbolične. Ako uporedimo što nije za poređenje-rad samo jedne osobe "guvernera"Srbije više je vrednovan od troškova tima eminentnih naučnika i stručnjaka.Da ne upoređujemo primanja direktora Javnih preduzeća i Srbija Gasa. Zato se treba prema timu za izradu Građanskog Zakonika odnositi sa zahvalnošću i poštovanjem.
  • Baltazar

    15.04.2017 10:42
    Građanski zakonik u Srbiji!?

    Hahaha....
  • BELENYI

    15.04.2017 08:39
    ddddddd
    Da bi jedno društvo funkcionisalo na zdrav i kvalitetan način od velike je važnosti da se što manje skriva (a po mogućstvu NIŠTA ) - od javnosti . Što se kaže , da sve bude TRANSPARENTNO ! Pa nek narod zna kome , koliko i na čega idu NJEGOVE PARE ! Ova vest čini jednu u nizu koja će svakako izazvati GAĐENJE tog istog naroda ! Svaka čast za BLIC i 021 što su ovo objavili !
  • Novosadjanka rodjena

    15.04.2017 08:30
    Trulo
    Stogod se takne, sve je trulo I korumpirano. Metle u ruke I to korovnjace...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna