Autor: Politika

Info
04.11.2017.
11:02 > 11:07
Ekskurzije nisu obavezne, ali ih đaci vole, a roditelji skupo plaćaju.
  • Milan

    13.05.2019 12:43
    2 plate za 7 dana
    Da li je još nekome u Srbiji omogućeno da za 7 dana zaradi 2 mesečne zarade pošto je to omogućeno profesorima koji vode decu u inostranstvo?
  • G

    04.11.2017 18:29
    @Nervirach - da li možete da obrazložite zašto vas je put u inostranstvo "preobratio", odnosno razlog zašto ste pre tog puta i sami pravili "svinjac" i zašto vas vaši roditelji nisu vaspitali da to ne radite?
  • Tata Ikun

    04.11.2017 17:52
    Ako je problem visina dnevnica za nastavnike zbog "divlje" dece, onda smanjite dnevnice a nemojte voditi decu sa trojkom ili manjom ocenom iz vladanja. To je pošten način da "normalna" deca na miru mogu da se edukuju i vide nešto novo na ekskurziji.
  • Ana

    04.11.2017 17:40
    Neuređeno
    Sistem mora da uredi izlete, ekskurzije, škole u prirodi. Agencije šalju ponude za jednodnevne izlete po Vojvodini od 2000din. do 3000din. bez dnevnica. Ugrađuju se svi redom, direktori, upravni odbori, sindikati ali su na tapetu uvek samo oni koji 'primaju dnevnice' koje su manje od svih ovih predhodnih. Da je država uređena škole bi plaćale autobuse i prosvetare za jednodnevne izlete, a na eksukrzije se ne bi ni išlo, nego ko hoće da mu dete ide u Beč odvede ga u Beč, ko hoće u Prag odvede ga u Prag a ko ne može ili neće ne vodi ga. Ko je vodio decu na ekskurzije i vodio računa o njima, jer fakat ima onih koji ne paze na decu, ne objašnjavaju im ništa uz put, taj zna koliko je to naporno i zahtevno.
  • PedjaNS

    04.11.2017 17:07
    Lopovluk
    Cena kolektivnih putovanja bi morala da je jeftinija od pojedinacnih sto u slucaju OŠ nije. Moraju biti osigurani a gde god da se ide moraju biti lekari. Hocu reci, direktorima nastavnicima i sl da se sve zna ko se i koliko ugradjuje nemojte misliti da se ne zna. A onda, naici ce neko ko ce to obelodaniti...
  • jatzans

    04.11.2017 16:55
    @srednjoškolac

    Možda bi u tvom slučaju pametnija investicija bila u časove pravopisa..."prijušti".... :(((
  • Mile

    04.11.2017 16:00
    Ne bih pisao ni koliko para ni koja škola ni koja agencija, platio sam kao i većina roditelja po sistemu "što da se moje dete odvaja od drugih". Platih pa se češem. Ali da postavim i pitanje, mada ne vredi ni postaviti kada su edukativni delovi razno razne emisije na tv, muzika, i sve ostalo a misli se da je sve to dobro i cool. Na kraju se svodi, kako radili tako vajdili. Trla baba lan. Žalosno. Cool a ne zna se ni prošlost ni sadašnjost ni budućnost, misli se da se živi pun gas i punih pluća.
  • Nervirach

    04.11.2017 15:19
    Za cenu ste u pravu. A za sadrzaj bih zabranio mesta po Srbiji. Samo inostranstvo. I to zbog vaspitanja. Mene je preobratilo, bilo me je sramota da bacim papiric na cist trg. I to me jos drzi. A po gradu vidim da volite da zivite kao svinjcu.
  • Uvek ista priča

    04.11.2017 15:03
    Sećam se profesorke jedne novosadske srednje škole, koja je na svaku ekskurziju vodila i svoju ćerku, a kasnije, svoje dve unuke, a sve je to neko morao platiti. Obišle su celu bivšu Jugu i dobar deo Evrope. I tako sve do penzije. Nisu joj smetala razularena deca, jer džabe je i sirće slatko.
  • realan

    04.11.2017 14:37
    dnevnice
    ekskurzije najvise poskupljuju nastavnicke dnevnice koje su za domace destinacije oko 1000 din po uceniku po danu, a za ino destinacije od 30-70 eur po učeniku, pa vi sada vidite ko tu trlja ruke. Posebno sam nesto nacuo da agencije cesto odobre gratise za ucenike koje nastavnici nikome ne daju vec zadrze sebi...E sad tu je i druga strana price mi njima poveravamo ono nama najbitnije, oni kao paze o deci 24 h itd itd. Cinjenica je da niko nista ne radi iz ljubavi, ali bi im i to onda trebalo biti u opisu posla, pa ko hoce da vodi neka vodi decu, a opet profesori primaju male plate pa im je ovo nacin da zarade nesto.....kako god na nama je da li cemo decu pustuiti ili ne bar zbog tog druzenja i da se malo odvoje od kuce, treba realno sagledati sta kome koliko....
  • Sivi dom

    04.11.2017 14:35
    Evo Vam info od bivseg turistickog volontera. Zasto volontera, pa zato sto je dokazano da u ns delatnost sa najmanjom prosecnom platom je upravo turisticka.

    Elem, krivac za tu situaciju je pogodite ko....mozete jednom pogadjati...i trajace to ohoho

    Izasao sam iz tog sedmog kruga i uzivam u turizmu na drugi nacin

  • evgenije

    04.11.2017 13:33
    Baš pre neki dan čujem od jednog prijatelja da mu za dete kojemide u 5. razred traže 8.500 dinara za nekakvu dvodnevnu ekskurziju ovde u Srbiji. Ono, polazi se ujutru, stiže se u to mesto, obizak, noćenje, ujutru polazak kući, u povratku obiđu još dva manastira. Preskupo. Kada sam sve stavio na papir ispalo je da sam ladno mogao troje dece da strpam kod sebe u kola i da ih odvedem na identičnu ekskurziju po ceni jednog deteta koje na identičnu ekskurziju ide sa školom. Tih 8.500 dinara je oko 70 evra a pre tri godine sam preko neke agencije putovao za Veneciju, dva noćenja, autobus, vodič, razna stajanja i posete znamenitostima uz put i sve to sam platio okruglo 65 evra. Dobro, Bilo je tu još troškova sa strane, ali niko me nije tukao po ušima da kao većina ne ponesem neku klopu od kuće pa sam jeo po restoranima.
  • srednjoskolac

    04.11.2017 12:57
    Kao učenik srednje škole mogu reći da su ekskurzije preskupe, i da na njih ide omanja grupa učenika iz svakog razreda. Umesto da cena bude pristoja kako bi na eksurziju mogli svi, Agencije daju takve cene koje odgovaraju samo bogatijim ucenicima...
    Svako od nas bi voleo da ode sa svojim drugarima u Beč, Budimpeštu ili Prag, ali malo ko može to sebi da prijušti, jer samo cena aranžmana iznosi od 200 evra pa naviše, a ide se samo na 3 dana. Uz tu osnovnu cenu aranžmana treba da se uplati osiguranje, da se odvoji novac koji bi se tamo potrošio i to iznosi oko 200 evra jer su evropski gradovi skupi, a kad sabereš sve to shvatiš da ekskurzija iznosi jednu ili čak dve mesečne plate i onda ti se više ni ne ide.....
  • Sale NS

    04.11.2017 12:32
    Ukinuti !
    Dok su naša deca išla u srednju školua plaćali smo ekskurzije u relativnoj blizini kao da je put u Ameriku. To je sve zbog enormnih nastavničkih dnevnica (na nivou polugodišnih plata) jer "oni ne spavaju danima pazeći na našu razularenu decu". Zašto onda lepo ne ukinu te ekskurzije kada su nam deca nevaspitana, nemoguća, bahata... i sl. ?
  • Mika

    04.11.2017 12:01
    Meni samo nije jasno zašto decu vode u Kladovo i neka slična mesta za ozbiljne pare na dva dana. Treba i Srbija da se obidjes, slazem se ali napravite drugi koncept da se upozna Srbija. Za inostrane ekskurzije su cene daleko bolje ali fakultativa kosta kao i da idemo redovnim putem.
  • DekacNS

    04.11.2017 11:59
    Kako je lepo pročitati izjavu likova iz turističkih agencija, da cenu aranžmana dižu dnevnice učitelja, nastavnika ili profesora! Jes' vodiće nam i čuvati decu besplatno! Naravno da treba da se plate i oni i lekar koji ide sa njima, ali nema potrebe za otimanjem provizije kojekakvih direktora, članova školskih veća i uprava kojih nema nigde ni u čuvanju deci ni ako se nešto nepredviđeno desi! Isto ni agencije neće da se odreknu ogromnog dela zarade i umesto da smanje cenu aranžmana oni je još i povećavaju (mislim na samo njihov deo zarade)! Roditelji koji ne bi hteli da plate nastavnike i lekara što im čuva decu, neka ih sami vodaju besplatno gde god hoće!
  • Mara

    04.11.2017 11:39
    Fakultative
    Cene u turističkim agencijama značajno smanjuje i to što nisu uračunate ulaznice za fakultativne izlete. Ako pogledate program putovanja nekog jeftinijeg aranžmana videćete da min 50 evra koštaju izleti i obilasci pojedinih muzeja, citadela i šta već. A nije uračunato ni putno osiguranje već se posebno plaća. Međutim, to ne opravdava cenu ekskurzija pogotovo što zbog broja učenika agencija može naći dobru cenu za smeštaj, a djaci nisu zahtevni što se lokacije hotela tiče bar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna