Autor: Danas

Info
06.12.2017.
16:53 > 16:55
I privatne apoteke ubuduće će morati da raspišu tender za nabavku lekova koje finansira Republički fond za zdravstveno osiguranje.
  • dr Petrovic

    07.12.2017 07:03
    Jednostavna logika
    drzava srbija ( ih, zasto malo slovo?) donosi zakone uz pomoc vlasti koja favorizuje one koji su ih postavili na vlast.
    umesto da
    Drzava Srbija donosi zakone za Gradjane koji Biraju Vlast.
    Zamisli se malo , o Narode.
  • Bns

    07.12.2017 01:04
    A pacijenti?
    Privatne apoteke ionako zive od prodaje neleka. Prodaja leka, a narocito izdavanje leka na recept nije profitabilna. Ove ce procedure dovesti do nestasice lekova sa A liste. A sve to na ustrb pacijenata. Kome je to u interesu? Samo drzavi kako bi smanjila RFZO-u trosak nabavke lekova.
  • ?

    06.12.2017 23:18
    ??
    Ili to sve govori da RFZO nema vise para za lekove?Nije lose loptu baciti u privatno dvoriste? prvo su sa liste otisli originalni lekovi pa su lekovi vise puta pojeftinili, svaki tender je ujedno i niza cena, pa su na tender prosle veletrgovine, koje imaju i svoje lance apoteka, sto u uredjenom sistemu ne moze, pa nema jedinstvene cene leka, a za sve to vreme, dok sistem tone i trpe i pacijenti i zaposleni, strukovno udruzenje, tj Komora farmaceuta ne zna jel uz privatni , jel uz drzavni sektor, i tako stalno umesto da radi u interesu svih, ali da radi stvarno. Veliki lanci dolaze, nestaju drzavne, ali i male private apoteke, to je izvesno
  • Millans

    06.12.2017 21:27
    Vec vidim
    Uskoro će i farmaceuti biti deficitarni kadar. Gore nabrojane apoteke imaju "odličan" odnos prema zaposlenima, naročito Zegin. Sve u svemu, profit velikima propast malima, a pacijente ko šiša... E Smrdijo, Smrdijo....
  • PEKAR

    06.12.2017 20:23
    apotekar
    Dok su drzavne apoteke urusene i unistene izmedju ostalog i zbog zakonske obaveze da lekove porucuju preko cent tendera,a privatne su bile privilegovane,te su mogle na recept idavati i npr skuplje i kvalitetnije pomagalo,sto im je RFZO uredno i placao,pa su mogli lek poruciti odmah i sada,a drzavne nisu mogle zanoviti asortiman,vec su cekali nove tendere,niko se nije zalio.Pitam se koliko je fond ustedio takvim nacinom poslovanja i stalnim otvaranjem novih apoteka,ulaskom novih lanaca ?Oblast je potpuno neuredjena.Primarna je samo zarada,a interes pacijenta ?Zakon valjda treba da bude isti za sve
  • Neko iz struke

    06.12.2017 20:09
    Privatne apoteke imaju 12% maržu na lekove a na lekove preko 9.000,00 dinara 890 dinara.
    Privatne apoteke koje rade sa fondom RFZO plaća im se tenderska cena leka znači da su na gubitku po svakom artiklu 6%.
    Zaista ne razumem državu koja jesnostavnim zakonom o otvaranju apoteka i JEDINSTVENOM CENOM leka kao i normalnom maržom ne uvede red u tri poteza.
    Takođe ovim potezima povećava se priliv PDV-a u državnu kasu. Za sada samo nabrojani lanci kao i par privatnih apoteka mogu da imaju niže cene pošto se lek tretira kao krpa(roba) a samim nižom cenam i PDV na te lekove je niži.
    Jednostavno zlo za sve normalne apoteke i njihove zaposlene.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna