Autor: Novosti

Info
15.09.2018.
14:58 > 15:01
U srpskim pivarama godišnje se proizvede više od 5.500.000 hektolitara piva i, prema podacima Udruženja pivara Srbije, naša zemlja je odavno najveći proizvođač ovog pića u regionu.
  • @ Pivopija

    15.09.2018 23:27
    Piva proizvedena u Srbiji strašno zaudaraju, smrde. Bukvalno ljudima koji ih konzumiraju smrdi iz usta što suprotnu stranu koju zapljusne talas smrada tera na povraćanje. Nema razlike da li se radi o domaćem pivu ili o "stranom" pivu koje je punjeno kod nas. Popiti strano pivo kod nas i potpuno identičnu marku piva negde preko je kao nebo i zemlja. Pivo nam je odvratno i podseća na one najjeftinije marke piva po inostranstvu a koja se proizvode samo da bi zadovoljili notorne alkoholičare kojima je sve jedno šta piju, bitno im je samo da ih to što popiju odvali od života. To su uglavnom piva koja tamo prave za razne lance hipermarketa, takozvana robna marka, i koštaju svega nekoliko evro centi. Kada ga popiješ kao da si na eks popio flašu uljanog razređivača "Zorka" Šabac. E, takva su sva piva kod nas. I ona koja važe kao niža klasa, kaa i ona koja važe kao visoka klasa. S tom razlikom što onu nižu klasu možeš da ubodeš da bude i jako dobro pivo ako je neka nova marka i tek se probijaju na tržište. Pivo je u Srbiji uništeno onog trenutka kada su počele da se pojavljuju one plastične krmače od 2 litre. Kada su u te 2 litre za jako jeftinu lovu morali da strpaju celovečernju zabavu za siromašne klince. Ono, da se za 80 dinara odvali cela ekipa klinaca bubuljičara negde na klupici u kvartu ili kod spomenika Žrtvama racije na keju.
  • Arthur Dent

    15.09.2018 21:56
    Pivo se pravi od slada. Ječam i kukuruzna krupica se dodaju u pivo kao surogat kako bi se smanjili troškovi proizvodnje tj. povećao profit. Hmelj se dodaje kako bi pivo dobilo gorčinu, a u prošlosti je služilo i kao konzervans. Dolazak velikih pivara nema nikakve veze sa uništavanjem hmeljarnika, već sa idiotskim privatizacijama poljoprivrednih dobara.
  • /

    15.09.2018 21:00
    /
    @Petrovcan
    hmelj je unisten bukvalno sa jogurt revolucijom

    ma secate se ako ste stvarno iz petrovaca koliko ga je bilo pre 90-ih a koliko posle 90-ih

    agencije iz bga su me mislile da podrivam autoritet njihove kreative kad god sam im govorio da u apatinu nema planina i planinskih izvora
  • Johny O.

    15.09.2018 19:42
    pivo
    Pivska industrija je uništena za vreme kada si ti bio na vlasti.Tada je pravljeno nallošije pivo. Kvarilo se veoma brzo. A najbolje je kraft pivo iz domaće radinosti.
  • Nervirach

    15.09.2018 18:45
    Nekada bilo puna polja hmelja. A od bacanja jogurta...
  • fk

    15.09.2018 17:01
    Da li neko proverava kakva se piva sluze kao tocena ? kako mogu biti siguran da je to bas ono pivo koje sam narucio ?
  • Petar

    15.09.2018 16:34
    Ni hmelja ni jecma
    Ne samo da nema hmelja, nema ni jecma.
    Po Evropi pivo poskupljuje zbog suse i loseg roda jecma, a kod nas bi trebalo da pojeftini zbog pada cene kukuruza (za neupucene: nase domace pivare proizvode pivo od kukuruzne krupice-a zato boli glava posle 1 piva).
  • Pivopija

    15.09.2018 15:37
    U nekim domaćim pivima nema ni hmelja, ni ječma. A ni sastava na etiketi. A vrlo je popularno.
  • Petrovcan

    15.09.2018 15:19
    imali smo nekad 2 jutra hmelja
    Hmelj je unisten upravo kada je ovaj covek bio ministar poljoprivrede, tako da sve ovo sta on prica on nije uradio.
  • Dejan

    15.09.2018 15:16
    vopi
    Eto imamo institut za hmelj i pitamo se cemu sluzi ? A po ko zna koji put, u pivo ne mora da se dodaje hmelj ! Samo gorka pils piva imaju zahev za hmeljom koji ide 2-4 grama na hektolitar. Ali prvo bi trebalo definisati sta je to pivo iz srbije po hemijskom sastavu, pre bih rekao alkoholna brljotina od kukuruzne krupice koja lici i ima ukus piva ! Pivo se u srbistanu vodi pod prehrambeni proizvod, nemojmo to zaboraviti a ne kao alkoholno pice, tu sedi rupa u zakonu i to majstori vesto koriste.
  • Piško

    15.09.2018 15:12
    ...
    Uzimaju našu vodu a zauzvrat napijaju našu decu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna