Autor: N1

Info
06.10.2018.
21:50 > 21:56
Cena junećeg mesa u srpskim maloprodajama sada iznosi između 800 i 850 dinara po kilogramu, što znači da je ovo meso za dva meseca poskupelo za više od 20 odsto.
  • novosađanka

    07.10.2018 15:17
    Naravno daje kriva država. Kunu se u seljake a uništavaju stočni fond jer nemaju sistemska rešenja za tovljenje goveda pa seljaci smanjuju stočni fond jer im se neisplati.
    Naša bagra misli samo na svoje interese i boli ih uvo što građani uskoro neće moći da kupe ni kg. govedine. Teletinu smo već zaboravili.
  • C23PO

    07.10.2018 13:35
    Rešeno
    Nema veze. Bitno je da mi IT napredujemo, eto, videh baš obavezna dva ambasadora na IT skupu o bezbednosti u Beogradu.
    Bajtove ćemo servirati na tanjiru, preliti https-om, a ove gluposti oko hrane - sve će to nama naša Evropa da obezbedi, jer nas tako jako mnogo zdravo voli.
  • AL DAHRA

    07.10.2018 10:00
    AV
    AL DAHRA + PKB + SNS = 850.... 950... 1200...
  • Dule

    07.10.2018 07:42
    Kako
    Ako je tako, zasto Turska ne kupuje od Brazila i Argentine, ako je jeftinije i kvalitetnije?
  • Salamander

    07.10.2018 06:54
    @yyyyy
    Šta nam radi vlada:
    Mi jeftini : radimo kao roblje
    Stranci subvencionisani : daju jeftino strancima naša narodna preduzeća, da bi ti stranci od naših teško zaradjenih novaca em dobijali naša preduzeća, em vlada diže kredite u naše ime, da bi pokrila subvencije em njima daje subvencije od naših zaradjenih novaca kroz naše doprinose, da bi mi radili za te iste strance, koji ne uplaćuju naše zaradjene doprinose, nego pokupe novce i nestanu
    Pa ko te silne novce izvlači iz države na taj način, a mi siromašimo?
    Ko se na našoj muci bogati?
  • Bob Rock

    07.10.2018 01:00
    Ali zar ovo za proizvođače nije dobro? I na kraju i za nas na duge staze, neophodno je da povećamo izvoz. Dobili su proizvođači priliku da prodaju znatno više mesa. Ove godine je ovako kako je, ali ako ostanu ovakvi uslovi za izvoz, onda bi trebalo da se prirodno povećava broj grla u Srbiji. A to je upravo ono što se i u komentarima često pominje kao primer propadanja naše privrede - kako je ranije u Srbiji bilo mnogo više stoke nego danas.

    A ako i fali junetine, možemo li za svoje potrebe uvesti dodatno malo iz Argentine i Brazila, ako je ta jeftinija, onda super, opet smo u plusu, a dogodine ako uvezemo manje ili ništa, još bolje.

    Danas doduše ima mnogo više jedne druge stoke. :)
  • AVAV

    07.10.2018 00:01
    Meni licno je najvaznije to sto cemo uskoro imati puteve bolje od Nemacke.
  • Boki

    06.10.2018 23:22
    "Kojom logikom je neko odobrio takvu odluku?" - piše u tekstu...

    A od kad je pa logika bila faktor odluke, - da na šesti oktobar kažem?

    Da ne upirem prstom samo u naše okupatore, svetski je trend pumpanje statistike, vijanje grafikona i bombastična najava istih...zar to nije jasno i vrapcima?

    Nije bitno jel ima govedine ili nema, bitno je za Dnevnik da se ugovori izvoz i prikaže kao uspeh. To se kasnije prikazuje gomoglasno kao priliv...i suficit....a sve drugo nije bitno...niko nije izašao da se buni, svi ćute ko mazge i šta sad 'oćete?! I tako vam i treba! I biće još...! Tišina!
  • Av

    06.10.2018 23:05
    Nema veze, jescemo hleb
  • yyyyy

    06.10.2018 22:47
    Srbija je puna pasnjaka od pestera pa do vojvodine,u pitanju je nesto drugo,dok svako seosko malo domacinstvo ne bude drzalo po 3-4 krave i po par bikova tovilanece ni biti jeftinije meso.mi otvaramo hale za motanje kablova i ulazemo velike pare u strane kompanije a seljaka niko ne gleda,jos ce drzava zabraniti i kokosi da se drze na selu .vecinu para treba uloziti u seljaka i selo a ne prazne hale i podsticaje za strane investitore,a interes danasnje drzave je imati povoljnu klimu za strance a ta povoljna klima je jeftina radna snaga.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna