Autor: Danas

Info
02.11.2018.
22:48 > 22:50
Plate zaposlenih u predškolskim ustanovama u Srbiji i ubuduće će se isplaćivati iz budžeta lokalnih samouprava, jer bi prelazak na direktno finansiranje iz republičke kase zahtevao izmenu brojnih poreskih propisa, izjavio je za Danas ministar prosvete Mladen Šarčević.
  • Nije vazno

    03.11.2018 15:54
    Savesni vaspitac
    Hvala vam na lepim i pozitivnim komentarima! Retko to dozivimo, nazalost, uglavnom nas svi nipodastavaju. Duboko sam ubedjena u vaznost pr.vasp. i obr. i zato svoj posao radim valjano. Deca nisu kriva ni za male plate, ni za glupe programe, ni za politicka prepucavanja... Najcesce nam je satisfakcija ljubav koju dobijemo od njih i postovanje roditelja koji znaju da prepoznaju i cene neciji trud i rad.
  • Novi sad

    03.11.2018 14:12
    Novi sad
    nije to pitanje politickog dogovora nego bahatosti i bezobrazluka....svojim stranackim poslusnicima dato je na volju da tumace zakon o predskolcima po sopstvenom izboru...pa ko hoce platice strucnu spremu a ko nece on ce kupiti novogodisnju rasvetu...nece platiti solidarne pomoci ali ce platiti Cecu za novu godinu...najgora u Srbiji je novosadska uprava za obrazovanje...gomila neznalica ia nacelnica vise komunalac nego predskolac
  • Caca

    03.11.2018 13:25
    Sram ih bilo! Predskolstvo stalno guraju pod tepih! Kao da ni ne pripada ministarstvu prosvete, zakoni i pravilnici su samo slova na papiru, ne postuju se. Pogledajte samo Radosno detinjstvo. Tuga. O vaspitackim platama ne bih raspravljala jer ima vaspitaca koji toliko dobro, strucno i savesno rade da bi im i 1000e bila mala naknada, a ima i onih koji samo fizicki budu u istom prostoru sa decom, ne rade nista. Dno dna, a pricamo o delatnosti koja postavlja temelje buduceg drustva.
  • Dušan Savić

    03.11.2018 07:49
    Plate
    Džon F Votkins u svom principu biheviorizma kaže da dajte mi bilo koje dete bez obzira na uzrast rasu sposobnosti i sklonost i od njega će napraviti doktora vojnika advokata a može i lopova, jer dete može sve to. Samo je potrebno vreme podučavanje i dobro kontrolisati uslovi.

    Dete do svoje sedme godine upija sve u sebe i zato bi ja dao vaspitačicama najveću moguću platu, jer one obrazuju vašu decu, prave od njih male ljude i budućnost. Ko midlpda je lako nek pokuša da čuva sam 10tak dece biće mu baš zanimljivo.

    Zato bi im ja dao platu od 1000e i to minimalno. A ovde se raspravlja o nekom minimalnu katastrofa

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna