Info
27.12.2018.
09:50 > 11:09
Tokom poslednje dve godine nacionalna srpska valuta je ojačala 6,5 odsto, deficit u spoljnotrgovinskoj razmeni gotovo je udvostručen, dok su investicije domaćih kompanija ostale na upola nižem nivou nego što je uobičajeno.
  • Vojvođijanska

    28.12.2018 16:49
    cenzura
    U pravu ste. Hajde da dinar što pre padne na 1000 za 1 evro, a prosečna plata sa 400 padne na 40 evra mesečno. To je jedini i pravi put prosperiteta, što više valuta propada to je zemlji i građanima bolje. Svi znaju da smo najbogatiji bili 1993., sada radimo za smešan novac a tada smo bili milijarderi.
  • Adam

    28.12.2018 07:47
    Ove žalopojke bogatih patriota i stranog krupnog kapitala čije interese protežira fiskalni savet i autori nekada dobrih članaka, sve više počinju da mi idu na ganglije.
    U kombinaciji sa trenutnom političkom situacijom koja očigledno vodi ka promeni vlasti u najskorije vreme, sve sam ubeđeniji da je za Srbiju i njenu budućnost, ako je želimo, sada najbolje preraspodeliti bogatstvo na sve građane podjednako, pa da krenemo ispočetka, fer-plej i prinuda-free.
    Bogate patriote bi rasteretili nagomilanih problema i briga za ekonomsko stanje u zemlji, pa isti ne bi morali tako zdušno da se sekiraju zbog "jakog dinara" i "velikih plata" po njihovo blagostanje. Ostalima bi dali podjednake šanse da, uz početni kapital koji nisu ukrali, razviju konkurentno i slobodno tržište, bez monopola.
    U svakom slučaju, siguran sam da građani, kada izražavaju nezadovoljstvo ovom vlašću, nemaju za cilj da bogate učine još bogatijima, a sebe stave u još nezavidniji položaj, nego baš suprotno tome.
  • 27.12.2018 21:44
    Ja se ne secam da je bilo blagostanja kada se za marku davala sestocifrena dinarska novcanica. PatriJote i ljubitelji devedesetih jel pricate to klincima?
  • Anonimus

    27.12.2018 16:47
    Drzava vođenjem politike precenjenoig dinara kupuje glasove, upravo onako kako je u članku napisano.
  • jjj

    27.12.2018 13:13
    Dinar je toliko jak da prilikom zamene negde na zapadu gledaju u mene zacudjeno a na displayu ga nigde ne nalazim .
  • Jaja

    27.12.2018 11:25
    Hm, nije mi jasno zasto jak dinar sprecava izvoz? Nije nama toliko veliki standard pa da mesecna plata radnika za vezivanje kablova dosta utice ma cenu... mi uvozimo vecinu sirovina i ti troskovi su nam fiksni u stranoj valitu... ako padne dinar, sirovine ce kostati vise dinara...

    Ovo bi mozda imalo smisla da smo rusija ili francuska i da imamo nase sirovine...

    Mislim da je ovo samo spin poslodavaca koji zele da mahinacijama na kursnoj razlici zarade na ustrb radnika (posto ce drzava dobiti svoj pdv jer se on obracunava u trenutku prometa).

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna