Sin poslanika u Hrvatskom saboru Josipa Đakića, Ivan Đakić, priveden je na ispitivanje u policiju pošto je juče objavio fotografiju ustaše kako drži odrubljenu glavu srpskog vojnika.
moram vam reci jos nesto
jugoslavenski odbor je bio sastavljen od 12 clanova,osim jednog precanskog srbina i jednog talijana iz hrvatske svi ostali su bili hrvati
taj odbor je molio kralja da im sacuva hrvatsku...i kad im je kralj to omogucio( a mnogi srpski oficiri su bili protiv toga,cak su neki zbog toga i streljani) nakon samo par godina radic bi da izadje iz te zajednice....pa vas pitam ...koliki veliki smrad neko moze biti da tako postupi.
o zaslugama srba za ocuvanje danasnje hrvatske govore i neki hrvatski istoricari
i onda se nadjete vi zlobni,neobrazovani i nicim izazvani da u kontesktu ove fotografije napisete toliko gluposti koje ne idu uz ovaj clanak
uporediti jednog Nedica koji je imao uticaj velicine danasnje mesne zajednice sa ndh tvorevinom...moze samo neko zlonameran
a ako vec pominjete dusebupku...postoje imena i prezimena ...ali samo nemacka
zemun je bio pod ndh dragi decko
cemu znak jednakosti
hocemo li sad uporedjivati streljane kragujevacke djake sa logorima ndh
ja sam odma razumeo o cemu vi pisete,ali to sta pisete ne ide pod ovaj clanak jer znaci samo jedno...opravdavanje jasenovca
uostalom,gusen je i komunizam i sve sta se kosi sa monarhijom..nista losije nije aleksandar uradio hrvatima nego je srbima
a ako cemo o radicu i punisi racicu...zamislite provokaciju da nakon onolikih zrtava prvog svetskog rata i nakon oslobadjanja hrvatske jedan radic pita koliko kosta srpska krv
ne,ne opravdavam ubistvo...
kralj nije gusio nacionalizam nego separatizam
uostalom ,zamislite kakvo je djubre bio taj kralj kada je 1918 u redove svoje oslobodilacke vojske primio hrvate oficire knk monarhije koji su ratovali protiv srba
Srbija je bila okupirana i podeljena na 4 okupacione zone
logori su bili u ndh i nemackoj zoni ...sajmiste i banjica.
Kako se selektivno tumaci istorija a zaboravlja se cinjenica da je Nediceva vlada bila kvislinska i u kolaboraciji sa nacistickom Nemackom. Dusegupka kamioni su skupljali Jevreje, Rome, nepodobne Srbe sa Beogradskih teritorija i vozili na sajmiste. Juden Frei postanske markice je upravo Nediceva vlada dala u opticaj kao nacisticki saucesnik.
Medije bi trebalo malo manje da posvecuju paznju budalama poput Djakica a takvih ima i u Srbiji na pregrst.
Bob rock@ Постоји једна чињеница коју ти кријеш и мислиш да смо ми ретардирани. Да ли су се Хрвати борили за слободу против Аустроугарске или су били њени савезници? Да ли су се Хрвати борили против Немаца за слободу или су били њихови савезници? Ко је ушао у Сплит и на чији позив да га сачува од Италијана. Какав народ може бити кад ослободиоце називају окупатором а окупаторе ослободиоцем? Какав је то народ? Какав би ми били народ кад би Русе који су гинули ослобађајући Београд, Барању итд. називали окупатором. Колико су нам Хрвати зла нанели они не би требали уопште да постоје.Нису они једини такви су и муслимани, Македонци, Шиптари,Ц. Горци а ЗАШТО? Зато што ти народи не знају шта значи бити слободан.
Ja samo govorim da mi u našem obrazovnom sistemu ne učimo ništa o njima (narodima koji nas okružuju, a kamo li o narodima sa kojima smo preko 70 godina proveli u istoj državi). I sva nam je istorija romantizovana i jednostrana. Em što smo samo mi u pravu, em što ulepšavamo razne ličnosti koje nam nisu bile bajne. A tako je i kod Hrvata, i govorim da to ne valja. Dakle ja govorim o nama danas, a ne od pre 70 godina.
Istorija je majka života, ali istorija kakva se nama u školama servira nas ničemu neće naučiti.
Ja sam o tome govorio. I hteo sam reći da veliki deo Hrvata isto nije bio za onakvu NDH. NDH je i njima nametnuta.
Da, a Hrvatski identitet se jeste gušio. Pa što su i Radića ubili. Pretilo mu se, znalo se šta se kuva, i ipak se dogodilo. U zajedničkoj državi.
Jbg, ne postoji opravdanje za Jasenovac. Neću ni da čitam ostatak tvog komentara, ne slušaš me šta ti govorim. Opravdanje za Jasenovac NE POSTOJI! Jedino što ne možeš da za njega kriviš ceo jedan narod.
Sramota sta sve se stavlja u internet.zar se neboji Boga??? Otvorite oci i vidite sta se desava.nekada smo svi zajedno ziveli,srbi +hrvati i druge nacionalnosti.zar nije dosta krvoprolica i ratova.???Sto se desilo u Jasenovcu je strahota ,!!!mon deda se borio za bolje Sutra i poginu u ratu.1991 su poginuli moja 2sestrica,mladi momci.!!!kad vidim i cujem sta sve se desava sramota me je reci dasm iz bivse jugoslavije.Mislite Malo mozgom i glavom.stacete reci vasoj deci.,o vasoj domovini??!a ovog mladog hdz treba ga zatvoriti dozivotno ,Ali ne samog vec da budu u istoj celiji nekoliko nacia.da upozna pravog zivog Boga i da moli za oprostaj istinski .neznam dalice ovo biti objavlneno,nebitno,Samo hocu reci nisu moji preci poginuli da sada neko pljuje Po njima.
Molim vas da mi objasnite sta ste mislili jer ovako ispada da imate opravdanje za Jasenovac
Sta je to dinastija Karadjordjevic toliko lose ili bar malo losije uradila hrvatima nego sto je srbima da bi Jasenovac bio opravdan
Po meni nema opravdanja
Mozda bi mogli reci da je postojala velikosrpska hegemonija da je srba bilo vise u vojsci,u sudstvu...u vlasti ali nikako nije gusen hrvatski nacionalni identitet
Postojale su hrvatske nacionalne stranke..Stjepan Radic im je bio glavni...
Ubistvo u skupstini ne opravdavam ali ....to nikako nije opravdanje za stotine hiljada nevino ubijenih srba,jevreja i roma...da i hrvata ali u malom broju
Ako cemo posteno...Karadjordjevici su najvece zlo uradili srpskom narodu
Znam da cete spomenuti zagrebacke zrtve 1918...ali da li znate da su ugasene od hrvata dalmatinaca
Da li znate koliko je dobroga Karadjordjevic uradio hrvatima i slovencima..i to ne samo davajuci im drzavu za koju mu i danas mora biti zahvalna ova sad Hrvatska
Da li znate da mu je najvernija vojska bila u slovenackim redovima,da mu je najvece uporiste bilo u dalmaciji..pokret ORJUNA...
Ako sve to znate a pisete to sta pisete onda mislim da imate ozbiljan problem
Pa jos EU pedigrirana.
Na repu, ali bukvalno, velike porodice naroda, sto EU barem formalno jeste, zivi se prilicno bedno.
Alternativa za nezadovoljne, a nista manje glupe mase, je da se sumorna svakodnevica skrene na mrznju prema Srbima, na primer.
Vazda aktuelna tema na onim prostorima!
Hrvatska je i na papiru daleko najlosija clanica EU (ok, Grcka statistika je i nesto gora-al' i startna pozicija bese znatno ubedljivija), ko god moze pobegao je glavom bez obzira, korupcija i birokratija bukvalno divljaju na svakom koraku, pa je jednoj tupoglavoj, neobrazovanoj, balavoj budali izbor prilicno suzen.
Koketiranje divljenjem tekovinama nekadasnje ustaske drzave, sto ondasnja vlast cesto i proaktivno cini vec 3 godine, svakako ne cini dobro i drzava dalje tone u nacionalisticki larpurlartizam.
Ok, imaju svoju stalu-al im poprilicno zvrji prazna. Ako se izuzme zaostala balega i "vremena lavova".
Još kako mogu da uporedim Jasenovac i Kraljevinu Jugoslaviju, ali ne poredim njih u smislu šta je lošije ili manje loše (kao što ti upućuješ), već može da se povuče jasna paralela u smislu da se kod nas zanemaruju loše strane rađene od strane kralja Aleksandra, i generalno od strane kraljevine Srbije i Kraljevine Jugoslavije, a na isti način na koji se kod njih prećutkuje Jasenovac.
Drugo, NDH je bila loša i po Hrvate, i taj režim je Hrvatima nametnut od strane Sila osovine jer je Musoliniju tako odgovaralo. Slično kao što su i Mađarima bili nametani i ucenjivani razni režimi. A sad, ako ćete da pričate o budalama, svaki narod ima budale, samo im dajte moć, i čudo jedno kakav će kušlus napraviti.
I da dodam, ja mogu da kažem da je neki naš državnik, ili cela garnitura na vlasti, šijam, ali to ne znači da ne volim moju državu. Pa tvojoj logici i sad ko kaže da AV ne valja, on ne voli Srbiju. Ne izjednačuj narode sa šljamom na vlasti, barem ako je država autoritarna.
iako ste mrznjom zaslepljeni mozda mozete procitati sledece..
Srbija je bila okupirana i podeljena na 4 okupacione zone
logori su bili u ndh i nemackoj zoni ...sajmiste i banjica
i u takvoj srbiji bilo je mesta za 60.000 proteranih slovenaca
da,bilo je kvislinga....ali poredba sa NDH je bolesna...i govori o vama
voleo bi vas licno edukovati...
od vas nisam nista drugo ni ocekivao..koja god tema a vi pljujete po svemu srpskom
usporediti jasenovac i kraljevinu jugoslaviju..moze samo mrzitelj srba
Јанка@ Нема разлике између правих Хрвата и правих војвођана а то можете видети по коментарима које остављају тј. нема их јер како написати истину а сутра ићи код њих јер прави војвођанин иде у Хрватску на море.
Tako je to kad predmet Istorija u školama i jednih, i drugih, i trećih služi za usađivanje raznih ideja. Ni mi nismo izuzetak, zašto se kod nas ne uči kakva je bila Kraljevina Jugoslavija država? Tada bi se znalo i otkud Ustaše. Ili otimanju zemlje Albancima na Kosovu, ograničavanje veličine zemlje koju smeju da poseduju, a uz doseljavanje jugoslovenskih naroda, pre svega Srba i Crnogoraca. Pa za kraj, da li se mnogo razlikujemo od onih koji negiraju Jasenovac kad kod nas narod ugl. ove stvari ni ne zna...
Toliko kad se zadržimo na pominjanju samo malo starije istorije. Treba i mi da se edukujemo.
Kvislinška srpska vlada je takođe deportovala i ubijala Jevreje i Rome. A sada hoće da ih rehabilituju u Srbiji. I u Hrvatskoj i u Srbiji su to ljudi iste fele koji zarad sopstvene koristi ne prezaju da gaze po drugima. I sada kao i pre 80 godina.
Kakav otac, takav sin. Otac bi bio niko i nista da nije bilo rata u Hrvatskoj, kao i hiljade drugih konobara, sofera i slicnih "intelektualaca" koji su tamo postali generali i nacionalni heroji.
U Srbiji takodje ima ratnih profitera, ali oni nisu glasni, jer smo rat izgubili. Mi koji smo stvarno ucestvovali u ratu ne hvalimo se time, naprotiv.
U Hrvatskoj takvi drmaju drzavom, postavljaju i smenjuju vlade, nude "pomoc" u resavanju krize sa Slovenijom, itd. Na sta ce to da izadje, videcemo...
anketa u zagrebu govori da hrvati misle da su u jasenovcu ubijani hrvati i jevreji...toliko
kad malo bolje zagrebem istoriju zaista je istinita ona da su od svih srba najgori hrvati
Čast i poštovanje pravim Hrvatima, ali nažalost, današnja Hrvatska i nije ništa drugo nego naslednica NDH i ima mnogo nacističkih elemenata. A sve je ovo moguće i ostaće nekažnjeno jer ih niko nije naterao da javno priznaju počinjen genocid od 1941 - 1945 nad Srbima, Jevrejima i Romima. Sve bi, da je to učinjeno, izgledalo drugačije.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Sinu poslanika HDZ-a koji je "čestitao" Božić s fotografijom odrubljene glave, preti tri godine zatvora
Autor: Tanjug, RTL, N1
Info
•08.01.2019.
•14:52 > 18:24
Komentari 27
purgerNS
jugoslavenski odbor je bio sastavljen od 12 clanova,osim jednog precanskog srbina i jednog talijana iz hrvatske svi ostali su bili hrvati
taj odbor je molio kralja da im sacuva hrvatsku...i kad im je kralj to omogucio( a mnogi srpski oficiri su bili protiv toga,cak su neki zbog toga i streljani) nakon samo par godina radic bi da izadje iz te zajednice....pa vas pitam ...koliki veliki smrad neko moze biti da tako postupi.
o zaslugama srba za ocuvanje danasnje hrvatske govore i neki hrvatski istoricari
i onda se nadjete vi zlobni,neobrazovani i nicim izazvani da u kontesktu ove fotografije napisete toliko gluposti koje ne idu uz ovaj clanak
purgerNS
a ako vec pominjete dusebupku...postoje imena i prezimena ...ali samo nemacka
zemun je bio pod ndh dragi decko
cemu znak jednakosti
hocemo li sad uporedjivati streljane kragujevacke djake sa logorima ndh
purgerNS
uostalom,gusen je i komunizam i sve sta se kosi sa monarhijom..nista losije nije aleksandar uradio hrvatima nego je srbima
a ako cemo o radicu i punisi racicu...zamislite provokaciju da nakon onolikih zrtava prvog svetskog rata i nakon oslobadjanja hrvatske jedan radic pita koliko kosta srpska krv
ne,ne opravdavam ubistvo...
kralj nije gusio nacionalizam nego separatizam
uostalom ,zamislite kakvo je djubre bio taj kralj kada je 1918 u redove svoje oslobodilacke vojske primio hrvate oficire knk monarhije koji su ratovali protiv srba
Sremac
logori su bili u ndh i nemackoj zoni ...sajmiste i banjica.
Kako se selektivno tumaci istorija a zaboravlja se cinjenica da je Nediceva vlada bila kvislinska i u kolaboraciji sa nacistickom Nemackom. Dusegupka kamioni su skupljali Jevreje, Rome, nepodobne Srbe sa Beogradskih teritorija i vozili na sajmiste. Juden Frei postanske markice je upravo Nediceva vlada dala u opticaj kao nacisticki saucesnik.
Medije bi trebalo malo manje da posvecuju paznju budalama poput Djakica a takvih ima i u Srbiji na pregrst.
N.Sad
Bob Rock
Ja samo govorim da mi u našem obrazovnom sistemu ne učimo ništa o njima (narodima koji nas okružuju, a kamo li o narodima sa kojima smo preko 70 godina proveli u istoj državi). I sva nam je istorija romantizovana i jednostrana. Em što smo samo mi u pravu, em što ulepšavamo razne ličnosti koje nam nisu bile bajne. A tako je i kod Hrvata, i govorim da to ne valja. Dakle ja govorim o nama danas, a ne od pre 70 godina.
Istorija je majka života, ali istorija kakva se nama u školama servira nas ničemu neće naučiti.
Ja sam o tome govorio. I hteo sam reći da veliki deo Hrvata isto nije bio za onakvu NDH. NDH je i njima nametnuta.
Da, a Hrvatski identitet se jeste gušio. Pa što su i Radića ubili. Pretilo mu se, znalo se šta se kuva, i ipak se dogodilo. U zajedničkoj državi.
Bob Rock
Drum
Ne znam samo kako im Jevreji dozvoljavaju da prave ovo danas od Jasenovca, da se zataškava istina i poturaju lažni podaci.
Nadja
purgerNS
Sta je to dinastija Karadjordjevic toliko lose ili bar malo losije uradila hrvatima nego sto je srbima da bi Jasenovac bio opravdan
Po meni nema opravdanja
Mozda bi mogli reci da je postojala velikosrpska hegemonija da je srba bilo vise u vojsci,u sudstvu...u vlasti ali nikako nije gusen hrvatski nacionalni identitet
Postojale su hrvatske nacionalne stranke..Stjepan Radic im je bio glavni...
Ubistvo u skupstini ne opravdavam ali ....to nikako nije opravdanje za stotine hiljada nevino ubijenih srba,jevreja i roma...da i hrvata ali u malom broju
Ako cemo posteno...Karadjordjevici su najvece zlo uradili srpskom narodu
Znam da cete spomenuti zagrebacke zrtve 1918...ali da li znate da su ugasene od hrvata dalmatinaca
Da li znate koliko je dobroga Karadjordjevic uradio hrvatima i slovencima..i to ne samo davajuci im drzavu za koju mu i danas mora biti zahvalna ova sad Hrvatska
Da li znate da mu je najvernija vojska bila u slovenackim redovima,da mu je najvece uporiste bilo u dalmaciji..pokret ORJUNA...
Ako sve to znate a pisete to sta pisete onda mislim da imate ozbiljan problem
White Power
Na repu, ali bukvalno, velike porodice naroda, sto EU barem formalno jeste, zivi se prilicno bedno.
Alternativa za nezadovoljne, a nista manje glupe mase, je da se sumorna svakodnevica skrene na mrznju prema Srbima, na primer.
Vazda aktuelna tema na onim prostorima!
Hrvatska je i na papiru daleko najlosija clanica EU (ok, Grcka statistika je i nesto gora-al' i startna pozicija bese znatno ubedljivija), ko god moze pobegao je glavom bez obzira, korupcija i birokratija bukvalno divljaju na svakom koraku, pa je jednoj tupoglavoj, neobrazovanoj, balavoj budali izbor prilicno suzen.
Koketiranje divljenjem tekovinama nekadasnje ustaske drzave, sto ondasnja vlast cesto i proaktivno cini vec 3 godine, svakako ne cini dobro i drzava dalje tone u nacionalisticki larpurlartizam.
Ok, imaju svoju stalu-al im poprilicno zvrji prazna. Ako se izuzme zaostala balega i "vremena lavova".
Kaćanka
Bob Rock
Drugo, NDH je bila loša i po Hrvate, i taj režim je Hrvatima nametnut od strane Sila osovine jer je Musoliniju tako odgovaralo. Slično kao što su i Mađarima bili nametani i ucenjivani razni režimi. A sad, ako ćete da pričate o budalama, svaki narod ima budale, samo im dajte moć, i čudo jedno kakav će kušlus napraviti.
I da dodam, ja mogu da kažem da je neki naš državnik, ili cela garnitura na vlasti, šijam, ali to ne znači da ne volim moju državu. Pa tvojoj logici i sad ko kaže da AV ne valja, on ne voli Srbiju. Ne izjednačuj narode sa šljamom na vlasti, barem ako je država autoritarna.
purgerNS
Srbija je bila okupirana i podeljena na 4 okupacione zone
logori su bili u ndh i nemackoj zoni ...sajmiste i banjica
i u takvoj srbiji bilo je mesta za 60.000 proteranih slovenaca
da,bilo je kvislinga....ali poredba sa NDH je bolesna...i govori o vama
voleo bi vas licno edukovati...
purgerNS
usporediti jasenovac i kraljevinu jugoslaviju..moze samo mrzitelj srba
N.Sad
N.Sad
Po faci
Bob Rock
Toliko kad se zadržimo na pominjanju samo malo starije istorije. Treba i mi da se edukujemo.
Pravda za sve
B
U Srbiji takodje ima ratnih profitera, ali oni nisu glasni, jer smo rat izgubili. Mi koji smo stvarno ucestvovali u ratu ne hvalimo se time, naprotiv.
U Hrvatskoj takvi drmaju drzavom, postavljaju i smenjuju vlade, nude "pomoc" u resavanju krize sa Slovenijom, itd. Na sta ce to da izadje, videcemo...
Sloba
Cemu cudjenje?
slavija
purgerNS
kad malo bolje zagrebem istoriju zaista je istinita ona da su od svih srba najgori hrvati
Stankela iz magacina
Janka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H