Autor: FoNet

Info
28.12.2020.
23:10 > 22:40
Uvođenjem mera izolacije, ograničenog kretanja ili samoizolacije, povećan je rizik za nasilje u porodici, ali sa druge strane, institucije nisu odgovorile na pravi način na potrebe žrtava nasilja u takvim okolnostima, glavni je zaključak analize koje je sprovelo udruženje "Fenomena" sa Viktimološkim društvom Srbije.
  • Sanja

    29.12.2020 07:05
    Slabi zakoni
    Moj licni primer. Brat zivi sa majkom na selu. Nas otac je preminuo pre par godina. Imanje je na moje i njegovo ime po zelji oca. Ja sam udata i zivim sa muzem i decom u gradu pored sela u stanu od 30 kvadrata. Moj brat je alkoholicar i sigurno alkoholizmom leci dublje mentalne probleme. Majka trpi njegovo svakodnevno izivljavanje. Meni je par puta pretio da ce da me tuce. Prijavili smo ga 5 puta policiji i imamo 5 izvestaja o maltretiranju i pretnjama. Da li je policija nesto uradila? Ne. Samo nas je socijalna sluzba pitala "da li mislimo da nas treba smestiti u sigurnu kucu? Posto smo rekle ne, oni su tu stali". Iako je dobio 5 prijava od nas, dobio je i jos neke od nekih zena i to sve vezano za njegov alkohol. Da li je drzava mogla da ga natera da ode na prinudno lecenje? Nije. Nego ga samo vrati nazad na imanje gde i dalje maltretira majku i pravi dugove i probleme sa komunalijama i imanjem generalno (ne placa nista, pa meni kao suvlasniku stizu tuzbe i opomene jer boze moj ja imam "stalno" primanje jer radim kao frizer). Nazalost zakoni su na strani ovih zlostavljaca, kako muskih pa tako i zenskih, posto realno ima i zena koji znaju da zlostavljaju muskarce. Nasi zakoni nisu bas adekvatni, to bi trebalo menjati. Ja bih prva podrzala bilo koji zakon koji ide u pravcu prvenstveno prinudnog lecenja ovih ljudi jer zaista smatram da bilo ko ko koristi substance ili generalno zlostavlja ima u stvari dubok psihicki problem.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna