Autor: Beta

Info
09.04.2021.
09:03
Imunolog sa Insituta za makrobiologiju i imunologiju Medicinskog fakuteta u Beogradu Miloš Marković izjavio je da merenje antigena nije celokupna procena imuniteta i da se u ovom trenutku sa sigurnošću ne zna "koja antitela i u kojoj meri štite".
  • Li-man

    09.04.2021 12:39
    Antitela ???
    Ma baš me briga-nisam se vakcinisao.
  • Ljiljana

    09.04.2021 11:59
    Aj se kladimo da će sad drvlje i kamenje na čoveka koji je najzad priznao da se ništa me zna.
  • Sofija.

    09.04.2021 11:57
    Znamo samo da će ovaj virus ostati medju nama dok ga priroda ne skloni.
  • Jovan

    09.04.2021 11:47
    Ovakvog lekara ću uvek više poštovati od pohlepnih lažova koje osim novca i karijere apsolutno ništa drugo ne zanima. Istina mi je uvek bila draža od sujete i primitivnog materijalizma koliko god istina bila ružna i neprijatna. Ona je jedini put ka civilizovanom ljudskom društvu.
  • Marko

    09.04.2021 11:38
    Ne znam da li novinari nisu dobro preneli ili mi više u ovoj državi nemamo niti jednog stručnjaka imunologa ali antigen i antitelo nisu ista stvar, naprotiv. Šta znači "merenje antigena" u ovom članku?
  • Boban

    09.04.2021 11:32
    Znam da ništa ne znam
    Pa da li znate bilo šta?
    Na osnovu čega onda znate da vakcinacija protiv kovida uopšte pomaže?
  • Matan

    09.04.2021 10:51
    Kako ovi nas tovare
  • rale

    09.04.2021 10:50
    Vakcina je politički projekat i garantuje malo toga. Ono što je najverovatnije je da ako si se vakcinisao imaćeš blaže simptome ako se zaraziš. Ali pošto je virus promenjiv to znači redovna vakcinacija i ne isključuje nove sojeve. Tako da niti je to rešenje za sve, kao što političari kažu, niti je masovno čipovanje i trovanje kao što kažu antivakseri. Prava istina je uvek negde između na mestu koje mediji ni ekstremisti ne pričaju.
  • Prelezao kovid

    09.04.2021 10:21
    bez simptoma i posledica
    Da rezimiram, ako sam dobro razumeo:

    1) primis vakcinu, nemas antitela, ne preporucuje se da proveravas jer to ne znaci nista ali si ZASTICEN jer si vakcinisan
    2) prelezis kovid jer nemamo sistem ni mere zastite jer vaze dvostruki arsini u celoj drzavi, imas antitela provereno - stecen imunitet na najprirodniji moguci nacin - ne znamo da li si zasticen jer nisi vakcinisan

    WTF??? Moze li neko ovo da objasni, ali strucno?
  • parking servis

    09.04.2021 09:58
    Svaka čast!
    Ja mislim da je sasvim fer da se prizna kad se nešto ne zna, pošto mislim da niko nigde ništa ne zna o ovome, i da će se tek malo po malo saznavati.
  • Dr

    09.04.2021 09:52
    Samo pitam
    Znaci ovako ja to vidim... Terete ljude da se vakcinisu da bi stvorili antitela, a ne znate kako ni zasto to moze da nas zastiti? Ali znate da treba da se vakcinisemo? Ima li ista da struka zna? Ne samo u ovoj zemlji, nego inace? Ne bih rekao...
  • P7

    09.04.2021 09:49
    А
    знате ли ишта ?
  • Salamander

    09.04.2021 09:45
    dovoljno je 142725,42
    u kompletnoj cirkulaciji
    neka drKon prebroji ako ne veruje


  • Ce

    09.04.2021 09:35
    Nerazumem ..i dalje niko nista ne zna..a bolje da ne napisem sta sam zakljucio izmecu redova
  • Ivica Medosevic

    09.04.2021 09:31
    Pljuni na diplomu
    Pa kako onda znate koliko je doza vakcina dovoljno kada kažete u medijima da mora i treća i četvrta doza a ne znate ništa koja je efikasnost prve ili druge doze?
  • Voldi

    09.04.2021 09:25
    Sada nam to kažete???
  • Ema

    09.04.2021 09:19
    Super je što lekari ništa ne znaju,jedino su jedinstveni u stavu da treba primiti vakcinu

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna