Autor: Beta

Info
06.09.2022.
17:57
Kompanija Imlek je danas saopštila da je proizvodnja sirovog mleka u Srbiji smanjena zbog rasta troškova.
  • Zebra

    07.09.2022 23:05
    Imlek kontroliše tržište mleka u Srbiji. Država im je to dozvolila. Naći će oni način da zarade još vise po litri mleka.
  • ha

    07.09.2022 10:28
    E da nije ove nestašice i komentara na vesti, ne bih nikad saznala da postoje ludaci koji troše po litru mleka na dan umesto vode, kao da su krave a ne ljudi. Na stranu sad sto to što kupuju i nije mleko, nego voda sa belim praškom unutra.
  • Stefan

    07.09.2022 08:17
    Mleka bi bilo dovoljno za sve kada bi Imlek pravio samo mleko, međutim oni se odlučuju da prave krem-sir, čoko-mleko, razne namaze.. Jednom rečju VISOKOPROFITABILNI artikli. Mleko nije skoro uopšte profitabilno, zarada je mizerna, ne ide više od 5%. A na većini od ovih ostalih artikala je zarada preko 100%. Sve što država treba da uradi je da obaveže prerađivače da mleko (koje je osnovna životna namirnica) mora da bude bar 30% zastupljeno u proizvodnji prerađivača. I onda u sušnim godinama kao ovoj ne bismo imali problem sa mlekom već sa sirom, pavlakom za kuvanje i tako tim dosta manje bitnim artiklima. I da se razumemo nije Imlek samo kriv, svi se isto ponašaju (Meggle, Somboled..)
  • r

    07.09.2022 06:38
    r
    Godinama je prodajna cena poljoprivrednih proizvoda ispod prizvođačke cene proizvoda.!!!!Zato su sela prazna, radno vreme, uslovi rada, državna birokratija, ......
    Horor,!!!!!Nikad manje grla stoke, stabala šljiva,....... i naravno seskih domaćinstava!¡!!.Uvozi se otpad od hrane, lagano al sigurno se trujemo, pored naših livada, pašnjaka oranica!!!!!!
  • Oliver

    06.09.2022 22:53
    Privatizacija
    Treba znati istotijat privatizacije Imleka .Ko je radio procenu kapitala ,Ko je bio prvi vlasnik , kako su pokupovane sve veće mlekare u Srbiji iz Imlekovog Cash -flow .Ko je tada kupio i Ko je sada vlasnik,
    Imlek ostvaruje ekstra profit na niskoj otkupnoj ceni mleka ispod cene koštanja decenijama pa je zbog toga prodat na početku pljačkaške prvatizacije kao dragulj naše privrede .Normalno je da su svuda farmerivlasnici mlekare .Tako je i bilo dok je Imlek bio u vlasništvu PKB

  • Zašto

    06.09.2022 22:33
    Zašto
    Zašto je dozvoljeno jednom kupcu da u procesu privatizacije kupi 5 mlekara ili šećerana? Gde je bila antimonopolska komisija? Zašto je ugašena Novosadska mlekara, zašto kupac nije ugovorom uslovljen da zadrži proizvodnju?
  • Deki

    06.09.2022 21:49
    I najbitnije pitanje: "...zašto se otkupna cena godinama ne povećava iznad 40-50 dinara po litru, a Imlekovi proizvodi u prodavnicama poskupljuju." - ostalo bez odgovora... jos im PR agencija odgovara jer ne znaju sami sta da slazu.... BOJKOT IMLEKA DO DALJNJEG!! Ima i drugih mlekara, jeftinijih a cak stavise u nekim proizvodima bolji! Dr.Milk, Leskovacka, Stado, Maglic... ima ima, treba izbegavati Imlek i sve njihove mlekarice (Somboled, Imlek, Suboticka...) pa da vidimo sta ce biti
  • Mirko

    06.09.2022 21:33
    Čuj namazankoviće...
    Vele "...poremećaj na tržištu mleka nastao kao posledica suše i poskupljenja stočne hrane."
    Kakve to veze ima sa vama??
    Otkupnu cenu koju plaćate je već godinama unazad, blago rečeno, mizerna u odnosu na prodajnu....a vi dižete li dižete cene.
    FUJ
    doće vreme za narodni sud
  • Vlada

    06.09.2022 20:10
    Eh da je srece pa da ovo malo proizvodjaca mleka ima drugu opciju u vidu prerade sirovine ili otkupa kod malih mlekara koje jos niste kupili i zatvorili, pa da ne otkupite ovde ni jedan jedini litar. Godinama ih ucenjujete i unistavate i eto vam sad.
  • Moja kravica

    06.09.2022 18:35
    Ukoliko hoćete da imate mleka, nije dovoljno da gajite stoku. A najvažnije je da muzete krave i koze, a ne narod!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna