Autor: RTS

Info
17.11.2024.
23:57 > 09:11
Pucanje iz vatrenog oružja na slavljima nije redak slučaj u Srbiji. Puca se na svadbama, ispraćajima u vojsku, ali i povodom rođenja deteta i na drugim radosnim događajima.
  • Realista

    17.11.2024 11:00
    A što ne bi pucali?
    Pucamo mi po svim šavovima... što više, brže i bolje pucamo, pre nas neće biti!
  • Platon

    17.11.2024 10:51
    Država
    Primitivizam.
  • Eto

    17.11.2024 10:48
    Sta ocekivati od naroda koji se sakrivao od pomracenja sunca. Primitivizam na svakom koraku. Mladi slusaju folk, muziku deda i baba. Nesto sto su slusali samo vozaci tricikala. To je vas nivo.
  • Bela

    17.11.2024 10:35
    Vatrometi su posebna priča , opasniji su od pucnjave , to su projektili explozivno-zapaljivi koje ispaljuje svako kako mu se ćefne
  • Slucaj

    17.11.2024 10:28
    Sta se ovi mole Bogu da resi stvar? Obrazovanje, kultura, vreme,... Zabrana svega sto puca, ukljucujuci prodaju pirotehnickih sredstava. Naslusali smo se pucnjave.
  • Boflberger

    17.11.2024 09:42
    "Oružje se može koristiti samo na prostorima odnosno u prostorijama koje su za to predviđene. Ako pričamo o vatrenom oružju, možete isključivo gađati na strelištima ili u streljanama, odnosno u lovištima. Dakle, nigde drugde po zakonu nije dozvoljeno korišćenje vatrenog oružja"
    Ovo nije tačno a Urošević lupeta. Ako lice ima dozvolu za nošenje pištolja radi samoodbrane ono ima pravo da isti, u slučaju te potrebe, upotrebi gde god da se nalazi. Takođe, lica koja se bave obezbeđenjem imaju pravo da, u slučaju potrebe i u sladu sa pravilima službe, upotrebe oružje, u zavisnosti šta obezbeđuju, gde god je to potrebno. Da je ovo što priča Urošević tačno bilo bi obesmišljeno pravo gore navedenih da nose oružje.
  • vatroslav

    17.11.2024 09:41
    pucanjski
    Pucanje iz vatrenog oružja na proslavama u Srbiji i regionu predstavlja nasilnu tradiciju koja izaziva velike sigurnosne i pravne posledice. Ovaj fenomen često proističe iz želje da se napravi veličanstven trenutak, ali može rezultirati ozbiljnim povredama, pa čak i smrtnim ishodima.

    Zakonodavstvo u Srbiji strogo zabranjuje upotrebu vatrenog oružja na javnim mestima, a organizatori proslava i gosti mogu biti krivično gonjeni zbog takvog ponašanja. I pored toga, ove situacije se i dalje dešavaju, ukazujući na potrebu za boljom edukacijom građanstva o rizicima i legalnim aspektima posedovanja i upotrebe oružja.

    Pored rizika po bezbednost, pucanje na proslavama može doprineti širenju kulture nasilja i normalizaciji neprimerenog ponašanja. Zbog toga je važno osnažiti zajednice da se protive ovakvim praksama i promovišu bezbednije i odgovornije načine slavljenja događaja.
  • Veteran

    17.11.2024 09:36
    Zabrana
    Ko nije pucao kada je trebalo ne treba ni sada. Dakle zabrana uz ogromne novcane kazne, taman da popune budzet.
  • Samo

    17.11.2024 09:35
    Samo
    stroge novčane i zatvorske kazne mogu iskoreniti ovako nesto! Nakon masakra u Ribnikaru Duboni i Orasju rekli su da ce menjati zakon o oruziju i primenjivati drakonske kazne za korišćenje ali koliko vidim i čujem nista od toga bar za sada!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna