Autor: Nova ekonomija

Info
17.02.2025.
11:31 > 15:16
Tokom ove zime, EPS gotovo svakog dana bila je prinuđena da uvozi struju, nakon novih problema sa kojima se suočava termoelektrana Nikola Tesla. S druge strane, cena struje iz vetra i sunca je u padu.
  • dacic

    18.02.2025 02:42
    treba i to znati, loziti blato i kamen i od toga praviti struju
    ta tehnologija je ugledala svetlost dana u sorabiji od njenih strucnih strucnjaka koju nece tu tajnu da podele sa svetom da i ostali mogu sagorevati mulj i stene
    sorab je uvek bio ispred ovog vremena nekoliko vekova napred ili nazad ma nije ni vazno .....
  • нс

    17.02.2025 23:47
    Увоз струје
    Ђердап ради са 30% капацитета! Ремонт извршен,шта је проблем подићи на 85%?
    Ко су увозници?
  • zztop

    17.02.2025 20:22
    I posle miće MIĆO , xaxaxaxaxa ...
  • Drum

    17.02.2025 18:48
    Zelena električna energija je relativna prevara.

    Prvo, solarne i vetro elektrane nisu dugovečne. Elise vetroelektrana imaju ograničen vek trajanja, čini mi se nekih 10ak godina. Skupe su, a reciklaža za sada ne postoji. Tako da već sada ima problem sa odlaganje, ne razlažu se na deponiji za kratko vreme, jer su napravljene od karbon fibera, koji kao i plastika ima dug period razlaganja. Slično je i sa solarnim panelima. Plus za solarne panele se koriste materijali čija proizvodnja stvara veliko zagađenje.
    Potrebne su velike površine za solarne elektrane. Isplative su u državama koje imaju veliki broj sunčanih ili vetrovitih dana. Što kod nas i nije baš slučaj.

    Budućnost su nuklearne elektrane. Koliko god zvučalo opasno, najmanje su ekološki štetne. Veoma mala količina otpada u odnosu na dobijenu energiju iz goriva. Bezbednost je na veoma visokom nivou. Dizajn je doveden na visok stepen bezbednosti u pogledu nesreća i oslobađanja zračenja.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna