Autor: 021.rs

Novi Sad
18.04.2025.
09:09
Akademska mreža Slobodan univerzitet iz Novog Sada najoštrije osuđuje sve intenzivnije pokušaje vlasti da "naruši autonomiju visokoškolskih ustanova".
  • Dragan

    19.04.2025 10:01
    Nnnn!
    Akademska mreža je obična grupa građana koja non stop tupi.
  • Okupiran Univerzitet

    18.04.2025 14:00
    Mi iz Okupiranog Univerziteta ne slažemo se sa Akademcima Slobodnog Univerziteta. Zato što smo navikli da pod okupacijom učimo a Slobodni Univerzitet nam to ne omogućava.
  • radmilovac

    18.04.2025 11:56
    kako bi vlast i njeni komentarori zeleli da svale na profesore slobodnog univerziteta odgovornost za stanje u drustvu. pokusali su sa satanizacijom studenata, pa su se zeznuli. sada im je bitno da prikazu profesore koji podrzavaju studente kao negativce, paralelno udarajuci po dzepu sve u zelji da ih zaustave ili pokusaju da zavade akademsku zajednicu. vlast bi najvise volela da se profesori koji podrzavaju studente samo kuvaju za njih i spremaju kolace.
  • Todor

    18.04.2025 11:08
    Oprostite
    Gospodo, vi vrsite pritisak.
  • Paolo

    18.04.2025 11:06
    Neformalna grupa građana "smatra"... Urušavanje obrazovanja i nastave nije borba za bolje društvo, naprotiv. Od vas se očekuje da ipak realnije sagledate stvarnost.
  • Lela

    18.04.2025 10:53
    Misljenje
    Iako podrzavam promene u drustvu inspirisane studentskim buntom, mnogima je mesecima oduzeto pravo na rad i zaradu zbog blokada i atmosfere neprihvatanja najmanjeg neslaganja. Ova mreza prebacuje odgovornost uvek na druge, umesto da zove na prevazilazenje razlika. Zele da nas ubede da mehanizmi drzave nisu legitimni, a sve sto oni cine je potpuno ok. Njima je nenormalno da univerzitet postoji zbog obrazovanja, a meni je nenormalno da o mojim pravima odlucuju za mene nepoznata lica i grupe. Takodje mi nije ok da se stalno podmece teza da se podrska studentima anulira ako se zeli izlazak iz krize. Podrzavam inicijalna cetiri zahteva, ne podrzavam autodestrukciju obrazovnih institucija, niti politiku u njima.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna