Pojedini profesori Novosadskog univerziteta objavljuju naučne radove u sumnjivim bosanskim časopisima TTEM i "HeathMed", koji u zamenu za novac u svoja izdanja stavljaju dela neophodna za izbor u zvanje.
Dzaba se bunimo, TTEM je neunistiv. Njegov IF2012=0.414. Daklse,nisu ih izbacili sa liste. Mozemo das e bunimo koliko hocemo, ali oni su ostali i dalje na listi.
Uzgred, meni je IEEE Communications trazio 1600 $ za dve dodatne strane u boji, koje prelaze preko dozvoljenog broja strana (informacija koju nisam primetio nigde, da je maksimalan broj strana u radu 6, a ja imao 8, i to dve kolorne strane). Toliko o potpuno besplatnom objavljivanju.
Plaćala sam časopisu TTEM iz BiH da objavljuje moje naučne radove. Prvi put je to bilo 2008. godine, kada sam od redakcije časopisa dobila mejl da na određeni račun uplatim oko 200 evra za kotizaciju. Svake naredne godine tražili su više novca, a kada je suma dostigla 1.000 evra, prestala sam da pišem za njih, priznala je za “24 sata” profesorka sa Novosadskog univerziteta, uz molbu da joj ne pominjemo ime.
Autori peticije navode da u TTEM-u cena objavljivanja po radu prelazi 1.000 evra, a radovi iz Srbije su u većini.
Mario Spasić, bivši član Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje, kaže da se u HealthMED objavljuju i radovi sa temom „Brojanje rupa na putu“ ili „Zrenje sremske kobasice“, a da naučnici plaćaju objavu i po 3.000 evra.
Razlika je ogromna! To svako zna ko je objavljivao u TTEM/HealthMED i u ostalim časopisima... Zanimljivo je ćutanje člana uređivačkog odbora HealthMED-a iz Novog Sada prof. dr Budimke Novaković
Procitao sam ovu vest, sa malim zakasnjenjem.
Po meni, za ovakvu situaciju jedino moze biti kriv zakonodavac. Pored toga, ako je "greh" objaviti rad u tim casopisima koji se pominju, pa neka Ministarstvo donese listu SVIH casopisa na kojima istrazivaci i naucnici iz Srbije NE bi trebalo da objavljuju radove. Naravno, ta lista treba da je javno dostupna svima.
E sad, sta ce biti sa istrazivacima i naucnicima koji su na osnovu radova u pomenutim casopisima obezbedili sebi radno mesto i projekte? Kako ce zakonodavac da se postavi u ovom slucaju?
Kandidat je jedini, ili jedan od malog broja autora na radu. Njegov doprinos radu je jasan i dobro obrazložen.
Kandidat je prvi ili „corresponding“ autor na radu s većim ili velikim brojem autora
Faktor doprinosa = 1 - 1,5
Kandidat je jedan od manjeg broja autora na radu, a njegov doprinos radu je značajan i jasno obrazložen.
Faktor doprinosa = 0,5 - 1
Kandidat je jedan od većeg broja autora na radu, no njegov doprinos radu je prepoznatljiv i jasno obrazložen
Faktor doprinosa = 0,1 - 0,5
Kandidat je jedan od velikog broja autora na radu. Kandidat je jedan od manjeg broja autora na radu, no njegov doprinos radu nije prepoznatljiv i jasno obrazložen.
Institut za epidemiologiju, Medicinski fakultet Beograd,
http://www.mfub.bg.ac.rs/dotAsset/35909.pdf
BROJ AUTORA I NJIHOV REDOSLED
Jedan autor: doprinos = 1
Više (n) autora:
- doprinos svakog autora = 1/n
ili
- dva autora- doprinos prvog 0,7
“ drugog 0,3
- više od dva autora (modifikovano) – doprinos prvog 0,5
“ drugog 0,25
“ trećeg 0,15
“ ostalih (podeliti ravnomerno) 0,1
- doprinos prvog autora je 100, a svakog
sledećeg upola manji od prethodnog
A ako nisu imali gde da objave, onako im sinulo, sine i naprave neki novi časopis čisto da bi ostali na pozicijama i da bi imali šta da prilože za izbor u zvanje ... Tako to neki profesori
Za placanje znam iz prve ruke, posto sam i ja sam objavljivao u casopisima koje sam naveo dole (npr u PloS casopisima za koje ako malo proguglas ces videti da su medju najboljima u oblast koje pokrivaju). Moguce je da se u nekim disciplinama manje placa za objavljivanje, ali makar u life sciences sa placa u prakticno svakom casopisu.
Takodje, ako mislis da nisam u pravu, molim te potkrepi to referencama.
Cak i na toj Thomson Reuters listi ima nekoliko casopisa za koje se u nasim "naucnim krugovima" zna da se u njima moze sve objaviti za pare (oko $500). Ta pogodnost je obilato koriscena, dopisivalo se i po 7-8 autora na jedan rad i jedan od tih casopisa "African Journal of Business Management" je onda skinut sa liste. Samo malo procesljajte da vidite samo ko je sve objavljivao u sumnjivim casopisima. Posteni naucnici to znaju i nikada ne objavljuju u casopisima sa niskim impakt faktorom gde mora mnogo da se plati za objavljivanje. Reputabilni naucni casopisi ili ne naplacuju uopste ili kad naplacuju zna se da je impakt faktor jak.
Ovde se radi oko borbe za položaj i lovu ,,privatnih" časopisa .Pa im je krivo da im neko drugi uzima lovu od objavljivanja u stranim časopisima ,a ne da lova ide njima, .Neki su se toliko izgubili (ekonomija ) da čak misle da su zvanični časopisi fakulteta ili ti neke ustanove njihovi privatni posedi- časopisi .I ako bi se tu pokrenula istraga izašlo bi svašta na videlo ,zato je bolje da ćute .Prvo da platiš izdavaštvu ,a drugu polovinu uredniku na ruke e tim je krivo da neko drugi to uzima i mogućnost da nastavni kadar napreduje da IH PRI TOME NIKO NE SPREČAVA I KOČI (ekskluzivno pravo pojedinca) i ucenjuje.
videcete ko je sve iskoristio pomenuti casopis u izborima u zvanje. Bilo bi dobro da se stvari ne generalizuju i da ne pise Novosadski profesori objavljuju. Pre bi bilo NEKI ili VECINA ali ne SVI .
Koje školstvo,koje ovde merodavan da ocenjuje vrednost lista i objave u istom.Naše školstvo se nalazo na 500 mestu u svetu ,.Naši profesori su prepisivači tuđih radova stranih profesora Titule dobijaju za novac u inostranstvu ,jošako su na polaožaju ja tebi objavim rad a timeni ,na radu se potpisuju 3-4 a po nekada i više .Radovi su plagijati .U ekonomoji i slučnim naučnim oblastima nismo ništa uradili ,te nemojte mi reći da neko nas sluša i odnas prepisuje ili nedaj bože uči(svoju bi ekonomiju i uopšte nauku upropastio) .Ekonomija je davno napisana i sve je poznato.Pojedini ,,Profesori porodično odlaze u inostranstvo i kupuju titule za državne novce .A ovde se spominju nekekvi glupavi radovi (igramo se školstva ) a ceo sistem je uništen odavno ) dno dna.
O cemu vi pricate ... Cemu ta malicioznost i potreba da svaka nepismena baba prica o nauci, radovima, univerzitetu ... u zemlji sa svega 6,5% visoko obrazovanih, 1,2 miliona funkcionalno nepismenih, 2 miliona onih koji gledaju pink ... Ovo je cista manipulacija ovog jadnog naroda sa jos jednom "teorijom zavere" ...
Kad se Pero Šipka uznemiri on piše prijave ispred CEONA http://ceon.rs/ UNS. Pogledajte
http://ceon.rs/pdf/prijava_sudu_casti_UNS-a.pdf
Sad šta da radimo kad peticijom bez konretnih zamerki TTEM/HealthMED-u Pero Šipka uznemiruje kolege na UNS ?? Ko su i koliko su naučno jaki autori peticije možete videti preko http://kobson.nb.rs/nauka_u_srbiji/nasi_u_wos.3.html ili na forumu http://www.peticije24.com/forum/40786/start/400
Novosadski profesori objavljivali naučne radove u sumnjivim časopisima? O ovome se ne priča ...
Kome je do priče neka pročita komentare sa upravo storniranog foruma od strane predlagača peticije http://www.peticije24.com/forum/40786/start/450 pages: [1], [2] - [18], [19]
i njegove publikacije. Tako mlad, a vec stigao da objavi i u Bosni i u Africi. Nasmejan, mlad, bez predrasuda,..., javlja mi se da je ovo buduci dekan ftn-a.
PS Inace ovo je sluzbena prezentacija, i trebalo bi, valjda, da privuce buduce studente i saradnike.
Vec ti je neko odgovorio, placa se u "open-acess" casopisima. Od takvih casopsa "posten svet" zazire. Uostalom, zasto si objavljivao u casopisima koji naplacuju, a ne u onim, boljima, koji ne naplacuju objavljivanje? Siguran sam da oboje znamo odgovor.
Za tvoju informaciju, ogromna vecina casopisa iz tehnickih i prirodnih nauka ne naplacuju objavljivanje. Postoji samo manji broj open-acess casopisa.
Da li si siguran da si plaćao za objavljivanje, ili za open acess? Jer, neki veoma ozbiljni časopisi iz potencijalno komercijalnih oblasti ne naplaćuju objavljivanje, već naplaćuju mogućnost da tvoj rad bude dostupan svima koje zanima, a ne samo naučnim institucijama pretplaćenim na časopis. Logično je da se tako nešto plaća, jer je to, praktično, reklamiranje rada koji može biti značajan za praktične discipline. Često je to slučaj sa radovima iz oblasti informatike, recimo. Ipak, ovde se radi o nečem drugom: o prevari koja se bazira na dva časopisa od kojih oba imaju iste izdavače (privatnike!) i koji objavljuju bez recenzija, za VELIKE pare, uz uzajamnu citiranost, što obezbeđuje statističku prevaru pomoću koje dolaze na SCI listu, jer se ona pravi na osnovu tzv. imact faktora, koji je, zapravo, citiranost rada objavljenog u časopisu. Ako jedan tvoj časopis citira drugi, podiže se imact factor za oba i ti dospeš na SCI listu! Ona je statistička lista i u njenom formiranju ne učestvuju naučnici, već se ona generiše pomoću kvantitativnih faktora. Ovo je nedvosmislena prevara! Ispada da naše ministarstvo sipa pare u džepove nekih prevaranata u Sarajevu, zahvaljujući prevarantima koji se zovu naučnici! Nešto poput piramidalnih šema - čista prevara!
" Baza Web of Science (WoS), čiji je izdavač Thomson Reuters se svake godine u junu ažurira spisak časopisa i njihov impakt faktor.
S obzirom da se pomenuti časopisi nalaze na listi (koju Ministarstvo priznaje i na koju se poziva) ne znam zašto su "sumnjivi"..."
Kad vidimo http://www.ttem.ba/editorial.html jasno je zasto je TTEM sumnjiv!
Udio doprinosa pojedinih autora u objavljenim znanstvenim radovima računa se kako slijedi:
a) do tri autora – svaki po 100%;
b) četiri autora – svaki po 75%;
c) pet autora – svaki po 50%;
d) šest ili više autora – svaki po (100/N)%, N = broj autora.
A kako je kod nas? Svim se jednako boduje i nije ni cudo sto je sve veci broj radova sa od 5 do 10 koautora! Drzava vec sad to dopisivanje nije u stanju da finansira!!
A važno je da se zna i ovo: oni koji plaćaju da im se radovi objave su oni koji NE MOGU Da objave radove u relevantnim časopisima koji se ne plaćaju, ili koji se plaćaju tek simbolično. Dakle, oni koji nisu dovoljno dobri da prođu strogu recenziju objavljuju u časopisima kojima plaćaju OGROMNE pare. ALI!!!! Ne plaćaju oni iz svog džepa, nego koriste novac dobijen za naučne projekte od ministarstva! A onda te objavljene radove (palćene i po 5000 EVRA!) koriste kao reference za izbore u zvanja i dobijanje novca za nove naučne projekte! Imam saznanja da je oko 1000 radova ljudi sa novosadskog univerziteta tako objavljeno. Proverite! To je ogroman novac koji se može upotebiti za mnogo važnije stvari u nauci, a ne za prevaru kojoj je jedini cilj materijalna korist!
Postoje svetski priznati i poznati časopisi koji nisu na SCI listi ili su sa malim IF. Sa druge strane postoje shabanski casopisi koji izvrcu ruglu SCI listu. E sad sta je mera da li je casopis shabanski ili ne, e to odredjuje Editorial Board.
U TTEM-u http://www.ttem.ba/editorial.html ne postoji niko ko nije sa prostora ExYU - time je definisan shabanski Editorial Board. Pokretaci peticije dovoljno da to ukazu kao primedbu Thomson Reuters. Zato i TTEM se ne oglasava, nema ko da se obrati na engleskom...
Objavlijvanje radova se placa u svim naucnim casop
Cisto da se zna, objavljivanje radova se placa u vecini naucnih casopisa... Pitanje je samo koji je "impact factor" tih casopis gde su objavljivali, posto se on koristi kao mera relevantnosti, a ne koliko se placa za izdavanje rada...
Na ovom forumu dokazujete svoju zatupljenost, elektronska komunikacija preporucuje ne postovanje pravopisnih pravila vec brzinu sustinu i tacnost komunikacije.Ocito da je covek pogodio temu a ovaj sto ga za pravopis kritikuje, jadan napravi gresku pa potpisa sebe kao manki student.
Tekst je sa razlogom los,pisem ga na mobilnom telefonu u hodu, sa jednog posla na drugi.Radim da bih platio preskupe studije, na kojima nista ne dobijam,cak ni osnovna sredstva za studentski rad . Ono od cega Vi bezite a mislim i da NE RAZUMETE, toje SUSTINA!
Naš "vajni" stručnjak, direktor KC, onaj koji "gusla" na kao doktoratu, je osnovao novu stranku i JAVNO SE KONAČNO IZJASNIO da je kao zaposlen na UNIVERZITETU u KRAKGUJEVCU, gde se ništa, ama baš ništa NEKONTROLIŠE, veruje se na reč... (izvor B92 vesti)
Sve su to copy/paste profesori...najveći problem su oni koji su svoja zvanja stekli u vreme kada je Jovo Todorović bio ministar...upravo nam ta garnitura sve ovo radi jer većina ima zvanje red. prof. i mogu da rade do 68 godine i to će nas još koštati...kad ste čuli vest da je neki prof. dobio otkaz zato što nije držao predavanja, zato što je vređao studente, zato što ne vodi evidenciju, zato što je doveo sina na fakultet da bude asistent a bio je loš još kao đak, zato što je plagijator, zato što je kao dekan oterao sa fakulteta one profesore koju mu nisu bili po volji??? ima toga još...
"Unezveritet" je posebna priča i krajnje je vreme da se ovde zavede red...
Prvo se informišite o onome što pišete: reč je o svetski priznatim časopisima koji se nalaze na Thomson Reuters listi, a koja je svetski priznata. Deo tih časopisa naplaćuje objavljivanje, deo ne, ali da bi se ušlo na tu listu, mora ozbiljno da se radi i kvalitet časopisa ne sme da trpi.
E sad, što se našao kod nas krug likova kojima je to sve jedna zavera, to je naš standardni problem.
Ima prepisivanja, potpisivanja, potplacivanja ali da li ste se na trenutak zapitali zasto je to tako? Da li stvarno mislite da naucnici zele to da rade? Vecina u Srbiji nije u mogucnosti da dobije sredstva za projekat zbog onih koji su "dobri" sa razlicitim strukturama vlasti i koji redovno prolaze na konkursima. Naucnici su zbog nebrige drzave i partokratsko-bratske raspodele sredstava dovedeni do toga da moraju da se snalaze kako god znaju i umeju
Baza Web of Science (WoS), čiji je izdavač Thomson Reuters se svake godine u junu ažurira spisak časopisa i njihov impakt faktor.
S obzirom da se pomenuti časopisi nalaze na listi (koju Ministarstvo priznaje i na koju se poziva) ne znam zašto su "sumnjivi".
Publikovanje u svim časopisima Open access (OA)za sobom povlači i plaćenje troškova publikovanja.
To je normalna stvar ne u Srbiji i okolini nego u celom svetu.
Dragi Studente, iako je jako nepopularno prozivati nekoga zbog pravopisnih i stilskih grešaka, ovoga puta moram.
Naime, ako ste se već upustili u kritiku svojih profesora (verovatno s pravom), potrudite se da bar Vaš tekst bude merilo nekog znanja i učenosti.
Dakle, prvo savladajte ono što se radi u nižim razredima osnovne škole: NE je uvek odvojeno od glagola (osim u par izuzetnih slučajeva, u koje svakako ne ubrajamo "ne znam" i "ne može" a koje Vi pišete sastavljeno; "da li" se piše odvojeno!!! Vaših se radova neće plašiti nijedan profa jer ste nepismeni. Samo se iskreno nadam da ne studirate neki jezik i da se nećete sutra zaputiti u kakvu školu da prosvećujete decu.
Ako jedan student nije savladao najosnovnija pravila u korišćenju sopstvenog jezika, šta onda čovek da očekuje od ostalih, manje obrazovanih.
Toliko.
Dali sa Akademije umetnosti igde mozete da procitate,vidite ili cujete radove profesora.Nemogu da dodju na koncerte,predstave i izlozbe svojih studenata iz straha od kvalitetnijih radova.Debele plate vuku a ima ih jako puno, vise nego na bilo kom fakultetu u N.Sadu.Malo je onih koji su vredni i radni ,te im svako treba odati priznanje. Doslo je vreme kada i oni treba da upru prstom u svoje kolege NERADNIKE jer takav kadar nemoze raditi na nasem orazovanju.Svakako da je potrebna revizija profesora, te nova posavljenja ali uz obavezno verifikovanje dosadasnjih radova i rezultata.
A vi kao da ne znate kako se u Srbiji pisu teze, doktorati, mastersi a bome i maturski. SVE se kopira, muva prepisuje, samod a bi se sto pre dobio papir. Caruje neznanje i lenjost, ali je papir najbitniji. Pa onda cutite i uzivajte!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Novosadski profesori objavljivali naučne radove u sumnjivim časopisima?
Novi Sad
•14.11.2012.
•11:21 > 08:22
Komentari 56
Miljan
pero
Uzgred, meni je IEEE Communications trazio 1600 $ za dve dodatne strane u boji, koje prelaze preko dozvoljenog broja strana (informacija koju nisam primetio nigde, da je maksimalan broj strana u radu 6, a ja imao 8, i to dve kolorne strane). Toliko o potpuno besplatnom objavljivanju.
Sledge Hammer
TTEM i HealthMED su surovo kaznjeni prema nacrtu Pravilnika o vrednovanju naučnoistraživačkih rezultata istraživača:
http://www.mpn.gov.rs/sajt/aktuelnosti.php?id=5402
Nik Sloter
http://ceon.rs/, http://ceon.rs/pdf/peticija.pdf,
http://www.b92.net/zivot/nauka.php?nav_id=659782&fs=1
http://www.peticije24.com/otvoreno_pismo_ministru_nauke
http://akter.co.rs/27-drutvo/21350-peticija-nau-nika-protiv-falsifikovanja.html
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Peticija-oko-1_000-naucnika-protiv-falsifikovanja.lt.html
http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/peticija-1.000-srpskih-naucnika:-falsifikatima-do-zvanja_352646.html
http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/placala-sam-da-mi-objave-radove-u-laznom-casopisu/63772.phtml
http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Novosadski-profesori-objavljivali-naucne-radove-u-sumnjivim-casopisima.html
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/352705/Pojedini-naucnici-iz-Srbije-potplacuju-casopise-sa-3000-evra-za-objavljivanje-radova
Profesorka
Plaćala sam časopisu TTEM iz BiH da objavljuje moje naučne radove. Prvi put je to bilo 2008. godine, kada sam od redakcije časopisa dobila mejl da na određeni račun uplatim oko 200 evra za kotizaciju. Svake naredne godine tražili su više novca, a kada je suma dostigla 1.000 evra, prestala sam da pišem za njih, priznala je za “24 sata” profesorka sa Novosadskog univerziteta, uz molbu da joj ne pominjemo ime.
http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/placala-sam-da-mi-objave-radove-u-laznom-casopisu/63772.phtml
Vremenska
Sve mi se cini da ce TTEM/HealthMED u 2013. da ispadnu sa SCI liste i mirni Backa, Srem, Banat i Baranja
Vojvodjanska nauka
Autori peticije navode da u TTEM-u cena objavljivanja po radu prelazi 1.000 evra, a radovi iz Srbije su u većini.
Mario Spasić, bivši član Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje, kaže da se u HealthMED objavljuju i radovi sa temom „Brojanje rupa na putu“ ili „Zrenje sremske kobasice“, a da naučnici plaćaju objavu i po 3.000 evra.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/352705/Pojedini-naucnici-iz-Srbije-potplacuju-casopise-sa-3000-evra-za-objavljivanje-radova
profa
Molim vas pogledajte link:
http://thermalscience.vinca.rs/2012/supplement
Sve rodbinski odnosi. Neki imaju i po 3 rada u samo jednom broju.
UNS
Samo objavljujte U TTEM/HealthMED i UNS ce brzo na Shangajsku listu!
Novosadski profesori
Razlika je ogromna! To svako zna ko je objavljivao u TTEM/HealthMED i u ostalim časopisima... Zanimljivo je ćutanje člana uređivačkog odbora HealthMED-a iz Novog Sada prof. dr Budimke Novaković
Sigmund
Od ovog nece biti nista!!
Milos
Po meni, za ovakvu situaciju jedino moze biti kriv zakonodavac. Pored toga, ako je "greh" objaviti rad u tim casopisima koji se pominju, pa neka Ministarstvo donese listu SVIH casopisa na kojima istrazivaci i naucnici iz Srbije NE bi trebalo da objavljuju radove. Naravno, ta lista treba da je javno dostupna svima.
E sad, sta ce biti sa istrazivacima i naucnicima koji su na osnovu radova u pomenutim casopisima obezbedili sebi radno mesto i projekte? Kako ce zakonodavac da se postavi u ovom slucaju?
Tako se to radi
RASPODELA:
Faktor doprinosa = 1,5 - 2
Kandidat je jedini, ili jedan od malog broja autora na radu. Njegov doprinos radu je jasan i dobro obrazložen.
Kandidat je prvi ili „corresponding“ autor na radu s većim ili velikim brojem autora
Faktor doprinosa = 1 - 1,5
Kandidat je jedan od manjeg broja autora na radu, a njegov doprinos radu je značajan i jasno obrazložen.
Faktor doprinosa = 0,5 - 1
Kandidat je jedan od većeg broja autora na radu, no njegov doprinos radu je prepoznatljiv i jasno obrazložen
Faktor doprinosa = 0,1 - 0,5
Kandidat je jedan od velikog broja autora na radu. Kandidat je jedan od manjeg broja autora na radu, no njegov doprinos radu nije prepoznatljiv i jasno obrazložen.
Predlog
Prof. dr Ljiljana Marković-Denić:
VREDN0VANJE NAUČNOG DELA
Institut za epidemiologiju, Medicinski fakultet Beograd,
http://www.mfub.bg.ac.rs/dotAsset/35909.pdf
BROJ AUTORA I NJIHOV REDOSLED
Jedan autor: doprinos = 1
Više (n) autora:
- doprinos svakog autora = 1/n
ili
- dva autora- doprinos prvog 0,7
“ drugog 0,3
- više od dva autora (modifikovano) – doprinos prvog 0,5
“ drugog 0,25
“ trećeg 0,15
“ ostalih (podeliti ravnomerno) 0,1
- doprinos prvog autora je 100, a svakog
sledećeg upola manji od prethodnog
Izbori u zvanja
Pretragom na Google sa:
Technics Technologies Education Management www.uns.ac.rs/sr/izborZvanje/
ili sa:
healthmed www.uns.ac.rs/sr/izborZvanje/
dobija se ne bas mali spisak nastavnika sa UNS u cijim izborima je ucestvovao TTEM/HealthMed.
Kako sad njima na projektima osporiti rezultate ostvarene preko TTEM/HealthMed ??
student
New Mexican
Takodje, ako mislis da nisam u pravu, molim te potkrepi to referencama.
Misljenje
Tomik
djo
HealthMed site:uns.ac.rs
videcete ko je sve iskoristio pomenuti casopis u izborima u zvanje. Bilo bi dobro da se stvari ne generalizuju i da ne pise Novosadski profesori objavljuju. Pre bi bilo NEKI ili VECINA ali ne SVI .
Tomik
Pragmaticar
neko iz mase
nema broja u kome nema rada bar nekog od asistenata sa naseg fakulteta!
Pero Šipka
http://www.ff.uns.ac.rs/fakultet/ljudi/fakultet_odseci_psihologija_pero_sipka.html
Kad se
Kad se Pero Šipka uznemiri on piše prijave ispred CEONA http://ceon.rs/ UNS. Pogledajte
http://ceon.rs/pdf/prijava_sudu_casti_UNS-a.pdf
Sad šta da radimo kad peticijom bez konretnih zamerki TTEM/HealthMED-u Pero Šipka uznemiruje kolege na UNS ?? Ko su i koliko su naučno jaki autori peticije možete videti preko http://kobson.nb.rs/nauka_u_srbiji/nasi_u_wos.3.html ili na forumu http://www.peticije24.com/forum/40786/start/400
DM
Novosadski profesori objavljivali naučne radove u sumnjivim časopisima? O ovome se ne priča ...
Kome je do priče neka pročita komentare sa upravo storniranog foruma od strane predlagača peticije http://www.peticije24.com/forum/40786/start/450 pages: [1], [2] - [18], [19]
Javnost
Pogledjte ovog junosu
http://www.acs.uns.ac.rs/en/user/22
i njegove publikacije. Tako mlad, a vec stigao da objavi i u Bosni i u Africi. Nasmejan, mlad, bez predrasuda,..., javlja mi se da je ovo buduci dekan ftn-a.
PS Inace ovo je sluzbena prezentacija, i trebalo bi, valjda, da privuce buduce studente i saradnike.
@New Mexican - Re: Objavljiva
Za tvoju informaciju, ogromna vecina casopisa iz tehnickih i prirodnih nauka ne naplacuju objavljivanje. Postoji samo manji broj open-acess casopisa.
@studentkinja
"U Healthmed-u sve poznata imena sa novosadskog Medicinskog fakulteta..."
Kad potrazih preko Googlea:
HealthMed University of Novi Sad
dobih "elitu" - sve poznatih imena sa novosadskog Medicinskog fakulteta...
Google je cudo...
Novosadski Profesori
HealthMed Technics Technologies Education Management University of Novi Sad
ili
Technics Technologies Education Management University of Novi Sad
ili
HealthMed University of Novi Sad
Ninja
S obzirom da se pomenuti časopisi nalaze na listi (koju Ministarstvo priznaje i na koju se poziva) ne znam zašto su "sumnjivi"..."
Kad vidimo http://www.ttem.ba/editorial.html jasno je zasto je TTEM sumnjiv!
U JAPANU
U Japanu:
prvi autor - 7 poena
corresponding - 7 poena
prvi=corresponding - 14 poena
drugi autor - 2 poena
ostali autori - 1 poen
http://www.peticije24.com/forum/40786/start/350
KOD KOMSIJA
Udio doprinosa pojedinih autora u objavljenim znanstvenim radovima računa se kako slijedi:
a) do tri autora – svaki po 100%;
b) četiri autora – svaki po 75%;
c) pet autora – svaki po 50%;
d) šest ili više autora – svaki po (100/N)%, N = broj autora.
A kako je kod nas? Svim se jednako boduje i nije ni cudo sto je sve veci broj radova sa od 5 do 10 koautora! Drzava vec sad to dopisivanje nije u stanju da finansira!!
KOD KOMSIJA
Pogledajte Hrvatske uvjete za izbor u znastvena zvanja na
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/289156.html
monogo su korektniji od nasih postojecih!
studentkinja
www
@ Ja
Postoje svetski priznati i poznati časopisi koji nisu na SCI listi ili su sa malim IF. Sa druge strane postoje shabanski casopisi koji izvrcu ruglu SCI listu. E sad sta je mera da li je casopis shabanski ili ne, e to odredjuje Editorial Board.
U TTEM-u http://www.ttem.ba/editorial.html ne postoji niko ko nije sa prostora ExYU - time je definisan shabanski Editorial Board. Pokretaci peticije dovoljno da to ukazu kao primedbu Thomson Reuters. Zato i TTEM se ne oglasava, nema ko da se obrati na engleskom...
new mexican
http://openwetware.org/wiki/Publication_fees
Milan
Student
Deakan
Andrija Šrek
Del Boy
"Unezveritet" je posebna priča i krajnje je vreme da se ovde zavede red...
Mika
KF
Zaista ne mogu da shvatim ozbiljno čoveka koji piše "nemože" i "neznam".
Ja
E sad, što se našao kod nas krug likova kojima je to sve jedna zavera, to je naš standardni problem.
Nasi
Ko voli nek izvoli da pogleda preko servisa Kobsona
Nasi u WOS-u
http://kobson.nb.rs/nauka_u_srbiji/nasi_u_wos.3.html
Bombon
neki dr mr
Nastavnik
S obzirom da se pomenuti časopisi nalaze na listi (koju Ministarstvo priznaje i na koju se poziva) ne znam zašto su "sumnjivi".
Publikovanje u svim časopisima Open access (OA)za sobom povlači i plaćenje troškova publikovanja.
To je normalna stvar ne u Srbiji i okolini nego u celom svetu.
@ Student
Naime, ako ste se već upustili u kritiku svojih profesora (verovatno s pravom), potrudite se da bar Vaš tekst bude merilo nekog znanja i učenosti.
Dakle, prvo savladajte ono što se radi u nižim razredima osnovne škole: NE je uvek odvojeno od glagola (osim u par izuzetnih slučajeva, u koje svakako ne ubrajamo "ne znam" i "ne može" a koje Vi pišete sastavljeno; "da li" se piše odvojeno!!! Vaših se radova neće plašiti nijedan profa jer ste nepismeni. Samo se iskreno nadam da ne studirate neki jezik i da se nećete sutra zaputiti u kakvu školu da prosvećujete decu.
Ako jedan student nije savladao najosnovnija pravila u korišćenju sopstvenog jezika, šta onda čovek da očekuje od ostalih, manje obrazovanih.
Toliko.
NS
Student
MaloMorgen
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H