Prema studiji objavljenoj 25. novembra u časopisu "Scientific reports", rađanje manje od troje ili više od četvoro dece ubrzava neke procese starenja nakon menopauze, čak i uprkos faktorima poput starosti ili stila života.
Epidemija virusa korona uticala je i na brakove i odnose među supružnicima, a najviše, kako ocenjuju stručnjaci Instituta za mentalno zdravlje, na one partnere koji su imali probleme i ranije, mada, kako upozoravaju, ni zdravi brakovi nisu zaštićeni.
Parovi koji se plaše klimatskih promena sve ređe odlučuju da imaju decu, jer se boje da bi njihovi naslednici mogli da se bore protiv klimatske apokalipse, pokazala je akademska studija iz Singapura.
U Singapuru je majka koja je bila inficirana korona virusom tokom trudnoće u martu, rodila bebu koja je imala antitela, što je dalo naučnicima nove dokaze o tome da Covid-19 može da se prenese sa majke na plod.
Hasidska sinagoga u Bruklinu bila je domaćin venčanja kojem je prisustvovalo 7.000 ljudi bez maski usred pandemije virusa korona, preneo je Njujork Post.
U Srbiji se godišnje pre termina rodi više od 4.000 beba, a u svetu svaka deseta, ističu u Institutu za neonatologiju u susret obeležavanju Svetskog dana prevremeno rođenih beba, 17. novembra, i dodaju da prioritet mora biti investiranje u prevenciju.
Za razliku od dece čije majke su domaćice, deca zaposlenih majki brže napreduju, rezultat je istraživanja Univerziteta Oksford i Londonske škole ekonomije.
Njujorške vlasti zabranile su održavanje venčanja koje je trebalo da okupi više od 10.000 gostiju, poručivši mladencima da će na kraju "imati isti rezultat" i bez toliko zvanica, a da će pritom i proći jeftinije.
Izraelac (56) oboleo od virusa korona imao je retku priliku da prisustvuje svadbi svog sina, iako je hospitalizovan, pošto je bolnica u Jerusalimu dozvolila da se ceremonija venčanja održi u njihovom dvorištu, preneo je danas AP.
Majka sa Floride, Džuli Denis (32), koja ima dvoje dece, dosetila se da u vreme pandemije virusa korona i finansijske krize prodaje sopstveno mleko, kojim je dojila surogat bebu, a dosad je zaradila 19.300 evra, preneo je Miror.
Udovice u Srbiji trpe veliku društvenu nepravdu, nemaju nikakvu širu podršku, a od njih se očekuje da ispune niz društvenih očekivanja koja ne važe za udovce, navodi se u najnovijoj studiji Filozofskog fakulteta u Beogradu.