Nakon što je priznala da je njeno dvomesečno dete zaraženo velikim kašljem koji se može sprečiti vakcinom, jedna majka se našla na udaru besnih korisnika društvenih mreža.
Društvene mreže odavno su prerasle iz platforma za praćenje događanja u moćan servis koji ne samo da oblikuje javno mišljenje, već i menja životne navike.
Na početku svake školske godine roditelji se preračunavaju koliko mesečno "košta školarac", kako, kada i koliko novca treba dati detetu da njime samostalno raspolaže i potroši kako želi.
Plaža na zatvorenom, stena za penjanje pa čak i obroci koje sprema poznati kuvar, samo su mali deo onoga što nudi luksuzni dečji vrtić otvoren u Novom Južnom Velsu.
Mame vrlo često nailaze na komentare u kojima se kritikuju zbog svojih metoda odgoja ili izbora koje donose kada su u pitanju njihova deca. Na udaru su kritika jer ne doje ili doje predugo, jer deci dopuštaju gledanje televizije, jer rade puno radno vreme ili jer su rodile carskim rezom.
Nova školska godina, novi izdaci. Polazak u prvi razred ne donosi samo veliku promenu u životu, već i u kućnom budžetu. Polazak u školu nigde nije jeftin pa tako ni u Nemačkoj, piše Dojče vele.
Kod neke dece odmah je jasno da li su levoruka ili desnoruka, ali većina će se naizmenično koristiti obema rukama do četvrte godine i onda izaberu koju preferiraju.
Nije čudno da posle porođaja na telu imate strije, da je koža opuštenija i slično. Neke druge promene su manje očekivane, i mada se ne dešavaju svima, treba ih očekivati.
Istraživanje Univerziteta u Kembridžu otkrilo je da zdrava doza rivalstva među braćom i sestrama može imati prednosti za mentalni i emocionalni razvoj dece, kao i za usvajanje važnih socijalnih veština.
Da su tabloidi postojali u 18. veku, sigurno bi poludeli za porodicom ruskog seljaka Fjodora Vasiljeva, jer je njegova prva supruga (čije je ime nepoznato), navodno rodila najviše dece na svetu.