Ministar odbrane Aleksandar Vulin rekao je da pripadnice Kobri koje obezbeđuju Predsedništvo Srbije samo obavljaju svoj posao i da nema govora o bilo kakvoj zloupotrebi žena ili političkom marketingu.
Oko 25.000 prekršaja prekoračenja brzine, od kojih su neki vozači vozili preko 200 kilometara na sat, otkriveno je tokom pojačane kontrole saobraćaja, naveo je Aleksandar Radenković iz Uprave saobraćajne policije.
Ko položi Srpsku književnost 20. veka i Sintaksu srpskog jezika na Filološkom fakultetu, Farmakologiju na Farmaciji, Geografiju Srbije na Geografskom, Fiziologiju na Hemijskom, Analizu 1 i Analizu 2 na Matematičkom, Filozofiju na Pravoslavno-bogoslovskom, može da računa da je završio fakultet.
S.R. (54) iz Pirota i njena ćerka A.R. (16) poginule su u saobraćajnoj nesreći koja se u petak oko 8 časova ujutro dogodila kod Kočerinova u Bugarskoj, na magistrali ka Grčkoj.
Prva faza uvođenja jedinstvenog informacionog sistema u prosveti biće završena u martu sledeće godine, kada će svakom učeniku i studentu u Srbiji biti dodeljen jedinstveni obrazovni broj (JOB), najavila je savetnica ministra prosvete Biljana Marić.
Udruženje sindikata penzionera Srbije je danas zatražilo da se poništi odluka Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje o prodaji Kuršumlijske i Vranjske banje i najavilo krivične prijave.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je otvaranje deonice auto-puta Obrenovac Čačak na ponos celoj Srbiji i da će taj put povezati Srbiju sa narodom u Crnoj Gori.
Zbog masovnog odlaska na rad u zemlje zapadne i srednje Evrope, Srbiji nedostaje 7.000 vozača, piše "Danas", navodeći kako manjak tog kadra već nekoliko godina unazad blokira rad mnogih prevoznika.
Koristi od autoputa Miloš Veliki od Obrenovca do Čačka videće se još bolje u decembru, kada bude puštena u saobraćaj i deonica dužine 17,6 km od Surčina do Obrenovca, rekla je ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović.
Policija Severne Makedonije privela je dvojicu državljana Srbije koji su vozili automobile "folsvagen pasat" sa falsifikovanim identifikacionim brojem VIN (Vehicle Identification Number), to jest brojem šasije.
Kosovo nije uspelo da se odupre međunarodnom pritisku i održi meru reciprociteta za slobodu kretanja koja je uvedena za srpske pasoše, objavila je kosovska Gazeta Blic, pozivajući se na neimenovane izvore, a preneo KoSSev.
Bivši vršilac dužnosti direktora Agencije za borbu protiv korupcije Verka Atanasković osuđena je za prikrivanje podataka o imovini bivšeg gradonačelnika Beograda Siniše Malog, piše portal Pištaljka.
Šef projekta izgradnje Koridora 11 Ivan Pavlović kaže za RTS da putnici iz Beograda do početka autoputa mogu doći putem pored Ade ka Obrenovcu, ali i obilaznicom preko Ostružničke petlje.
Pozitivno je iznenađenje povećanje broja visokoobrazovanih majki sa više dece i, ako se do kraja godine nastavi trend povećanja broja beba, mogu se sa sigurnošću konstatovati prvi pozitivni efekti mera za zaustavljanje pada nataliteta, kaže za "Blic" ministarka Slavica Đukić Dejanović.
Još jedna smena turista ovog vikenda donosi pojačan saobraćaj, a putnička vozila i autobusi na Horgošu na izlazu iz zemlje jutros čekaju pet sati, a na ulazu 20 minuta, saopštio je AMSS.