Prema novom predlogu Zakona drugi strani jezik koji je izborni predmet u petom razredu nastavnici će ocenjivati brojčano, a zaključna ocena će ulaziti u prosek.
Udruženje građana za povraćaj oduzete imovine Beograd podnelo je Upravnom sudu u Beogradu tužbu protiv Vlade Srbije, jer nije omogućen uvid u spise Komisije za stambena pitanja Vlade Srbije iz 1999. godine koji se odnose na dodelu i kasniji otkup vile na Dedinju, koja je tako pripala nekadašnjem predsedniku Jugoslavije Slobodanu Miloševiću.
Istraživanje tržišta rada sprovedeno na regionalnom onlajn sajmu zapošljavanja pokazuje da je nezaposlenima najbitniji kriterijum pri izboru posla novac.
Jutros oko 10 časova i 40 minuta radnik Građevinskog preduzeća "Nikolić", koji je radio na izgradnji mosta preko reke Save kod Ostružnice, pao je sa platforme visine oko 14 metara i zadobio teške povrede.
Inspekcija rada ni drugi put nije uspela da izvrši najavljenu kontrolu rada nemačke fabrike za preradu ribe u Smederevu po prijavi radnika koji tvrde da im nemački investitor nije isplatio najmanje dve plate. Fabrika je i dalje zatvorena a na kapiju je stavljen katanac.
Pevanje uz gusle, deo nematerijalnog kulturnog nasleđa Srbije, upisano je na Uneskovu listu nematerijalnog kulturnog nasleđa čovečanstva, saopštili su danas iz Ministarstva kulture i informisanja.
Poslanici Evropskog parlamenta usvojili su danas u Briselu rezoluciju u kojoj se ocenjuje da je Srbija ostvarila napredak u ekonomskim reformama, ali da je od ključnog značaja da se u reformama pravosuđa, suzbijanju korupcije i slobodi medija ostvare opipljivi rezultati.
Žitelji Tešnjara, stare valjevske čaršije iz turskog doba koja je zaštićena kao kulturno dobro, tužiće gradske vlasti zbog nereagovanja na buku koja dolazi iz kafića i noćnih klubova u tom delu grada.