Posle više od pola veka čekanja na Salajci su napravljena dva dodatna prolaza ispod pruge, u ulicama Đorđa Zličića i Karađorđevoj, koji su namenjeni pešacima i biciklistima.
Seča i orezivanje stabala na Futoškom putu, zbog parternog uređenja okoline novog objekta Lidla, izazvala je veliku pažnju javnosti, ali i revolt građana.
Raspisan je javni konkurs za izbor direktora Gradskog saobraćajnog preduzeća Novi Sad. Odluka o konkursu je doneta pre nekoliko dana na Skupštini grada.
Zagorka Dolovac mogla bi da dobije i treći mandat na funkciji Republičkog javnog tužioca, s obzirom na to da se ona jedina prijavila na konkurs za tu poziciju.
Turistička organizacija Novog Sada raspisala je nagradni literarni konkurs pod nazivom "Novi Sad - harmonija koja inspiriše - zapisi i doživljaji Novog Sada".
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije upravo gradi parking duž saobraćajnice uz Sentandrejski put, između Ritske i Ulice Otokara Keršovanija.
Parterno uređenje okoline novog Lidla na Futoškom putu, koje uključuje orezivanje i seču stabala, dovelo je do reakcije osam grupa građana koji upozoravaju na "masakr odobren u institucijama".
I pored nove zgrade, koja dominira novosadskim Mišelukom, Radio-televizija Vojvodine još će izvesno vreme biti prinuđena da bude podstanar i da plaća prilično visoku kiriju.
Ministar saobraćaja Tomislav Momorović obišao je fabriku "Štadler" gde se sklapaju tri elektro-motorna voza za brzine od 200 kilometara na sat, koji će saobraćati na brzoj pruzi Novi Sad - Beograd.