Svaki čovek je neponovljiva jedinka, jedna od osam milijardi, a posebne karakteristike ne "čitaju" se samo kroz otisak prsta. Postoji još delova tela koji su jedinstveni potpis svakog čoveka.
Dizni zaljubljenik Džef Rajc je ušao u Ginisovu knjigu rekorda sa 2.995 uzastopnih poseta Diznilendu, u Anahajmu, u Kaliforniji, preneo je "Njujork post".
Izdavač Pingvin rendom haus najavio je da će objaviti "klasične", neprepravljene verzije dečjih romana Roalda Dala, nakon burne reakcije javnosti zbog izmena koje je napravio u Dalovim knjigama.
Tokom jedne decenije, oko 39 odsto vremena utrošenog na kućne poslove i brigu za voljene moglo bi da se automatizuje, kažu stručnjaci, a preneo je BBC.
Francuski istraživači došli su do novih saznanja prema kojima je homo sapiens pre 54.000 godina doneo tehnike korišćenja luka i strele iz Afrike u Evropu, gde su u to vreme živeli neandertalci.
Britanska ministarka životne sredine Tereza Kofi ismejana je danas jer je građanima predložila da jedu rotkve zbog nestašice voća i povrća, posebno paradajza i paprika.
Uvođenje četvorodnevne radne nedelje bez smanjenja plata dovodi do zadovoljnijeg osoblja i povećanja prihoda za poslodavce, pokazala je najnovija britanska studija, piše Tajms.
Povorke pokladnog ponedeljka, okupljanja koja spadaju u vrhunce karnevalske sezone u Nemačkoj, počele su u ponedeljak da prolaze gradovima Diseldorfom i Kelnom, prvi put nakon tri godine pauze.
Drveni predmet u obliku falusa pronađen u rimskoj tvrđavi Vindolanda u severnoj Engleskoj možda je bila oko 2.000 godina stara seks igračka, otkrili su britanski arheolozi, piše Gardijan.
Trend da parovi koji iščekuju decu pol bebe otkrivaju farbanjem golubova u roze ili plavo opasan je ukoliko oni sami farbaju ptice, izjavio je golubar Nikola Jovović.
Primerak Starog zaveta star više od 1.000 godina naći će se na aukciji u Njujorku, a ukoliko bude prodat za procenjenih 50 miliona dolara, postaće najskuplji istorijski dokument.
Bračni par i pas dve godine su živeli u luksuznom hotelu u Nemačkoj potupno besplatno. Ipak, na kraju je njihova prevara otkrivena, a oni sada moraju da plate pareno skupe troškove smeštaja.
Britanac Nik Aksten stekao je doktorat više od 50 godina pošto je započeo da piše svoju tezu o matematičkoj sociologiji na Univerzitetu Pitsburg u Sjedinjenim Američkim Državama 1970. godine.