Kako ste objasnili koji novosadski kvart najviše volite: Od Limana, preko centra, do Salajke

Anketa o tome koji novosadski kvart vam je najbolji izazvala je prilično veliku pažnju.
Kako ste objasnili koji novosadski kvart najviše volite: Od Limana, preko centra, do Salajke
Foto: 021.rs
U anketi je prikupljeno više od 6.500 glasova, a taj broj bi bio i veći da nije postojalo ograničenje da sa jedne IP adrese može da stigne samo jedan glas. Najviše glasova je dobio Liman, potom Novo naselje, Detelinara, Stari grad, Grbavica, Podbara, Telep...
 
Na vest na sajtu pristiglo je više od 140 komentara, na Fejsbuku nekoliko stotina njih, a objava sa ovom anketom došla je do više od 130.000 korisnika ove društvene mreže. 
 
Pa da vidimo kako ste obrazložili vaše izbore za najbolji novosadski kvart.
 
"Liman ima sve - Štrand, kej, zelene površine, parking, blizinu centra, park, pošte, banke, pijace, tržne centre. Kej je jedno vreme bio isto dobar, sad je urbanizacijom uništen. Centar je za iznajmljivanje, nije za zivot", napisao je jedan Mile. 
 
  
 
Jedan stanovnik Novog naselja, koji živi u kvartu između ulica Dušana Danilovića i Seljačkih buna, na takozvanoj Jamajci, objasnio je zašto je to njemu najbolji kraj za život.
 
"Po meni je to najzeleniji kvart u gradu. Ja sa svoje terase vidim samo drveće, kao da živim usred parka. Okolne zgrade ne vidim", poručio je on. 
 
 
Bilo je i onih kojima nijedan gradski kvart nije (više) lep.
 
"Ni jedan. Zabetonirana svaka travka, zgrade se nadvile nad ulice, infrastruktura u raspadu, zapušteno i ono što je bilo valjano od ranije, kvalitet življenja nula... Pozdrav za Boru Novakovića, Maju Gojković i Miloša Vučevića", napisao je jedan Marko. 
 
"Grbavica, definitivno najbolji kvart. Ima sve pogodnosti: skoro da ste u centru grada a opet nekako izolovani, ušuškani. Mada u Novom Sadu ništa nije toliko daleko, da ne možete pešice stići za pola sata", napisala je na Fejsbuku jedna Marija.
 
Za jednog Saleta je Ulica Save Kovačevića najbolja za život.
 
"Ulica se nalazi na Rotkvariji, puna je zelenila i dečijih igrališta. Blizu su dva velika marketa, Maxi i Idea. Dom zdravlja, SUP, železnička i autobuska su na par koraka od nas. Do centra za 15 do 20 minuta peške može da se stigne. BIG i Promenada takođe nisu daleko. Ulica je okružena bulevarima, tako da se autom lako stiže u sve krajeve grada. Biciklom takođe. Problem je parking, nema dovoljno garaža i parking mesta. Od kada je izgrađen Kraljev park na mestu trščara kraj je prenaseljen. Zgrade su starije ali nisu loše."
 
 
"Adamovićevo naselje je jedan od najlepših kvartova, zbog divnih predratnih kuća koje se tamo nalaze, puno zelenila, svi održavaju bašte. Ali investitori već uveliko devastiraju ovaj kvart i od njega isto neće ništa ostati", zabrinut je Đorđe.
 
Dosta lajkova na Fejsbuku prikupio je komentar Jovana, koji je rekao da je Novo naselje najbolje.
 
"Novo naselje, svaki deo mini kvart unutar Naselja ima livadu, na svakom ćošku veći parking, šetalište celom dužinom i po sredini između livada gde kola ne mogu da zalaze. Pogledati samo park što se gradi između Naselja i Detelinare i videti da je to zapravo kao jedan običan park kojih ima 200 na naselju. Petnaest minuta kolima u centru grada."
 
Neki su glasali i za svoje kvartove, ali one iz prošlosti.
 
"Glasao sam za Telep, ali onaj bivši a ne ovaj koji su uništili urbanisti prekomernom gradnjom. Bez ovoliko saobraćaja i buke. Bilo nekada široko, lagano, bezbrižno, komšijski, drugarski, telepski. Pivo sa drugarima na klupi ispod bagrema, posle fudbala na dolmi. Liga malog fudbala u Partizanu i fudbal u osnovnoj školi. Šocika, Kamenička ada leti. Pecanje na Dunavcu. Druženje u lokalnim kafićima. Lepa vremena i lep Telep. Da mi je da se vrati takav Telep ti i takvi ljudi", prisetio se Đura.
 
  
 
Pojedinim Novosađanima je bilo važnije da ostave poruku.
 
"Svaki deo Novog Sada je po nečemu najlepši, što govori da je Novi Sad prelep grad... Trebalo bi da napišem da je Novo naselje najlepše, rođen sam tu, ali neću. Limani su lepi, Telep je lep, centar grada je lep, Detelinara je lepa, ali koliko će to još tako da bude? Gledaju da svaki kutak unište nekom nakaradnom građevinom, zelenilo da iseku, samo beton i behaton da se trpa... Volite svoj kraj i čuvajte ga koliko možete, tako ćemo sačuvati ceo NS", jedan je od komentara na Fejsbuku. 
  • Goran

    21.07.2021 09:31
    Kamenaja
    Kamenica last resort!
  • .

    20.07.2021 06:47
    Najbolji je onaj deo koji je najskuplji, i da se nadovezem, najurbaniji, najcivilizovaniji i koji na izborima uvek tako civilizovano i glasa - deo oko Radnicke ulice.

    Upravo gladanje najbolje pokazuje u kakvom ste okruzenju i ko su vam susedi.
  • PurgerNS

    19.07.2021 19:52
    slavko
    ako ti je Klisa najgori to samo govori da nisi bio na Sajlovu,Malom Beogradu,Bangladešu,...pa čak i ovom današnjem natrpanom Telepu ...
    Bez da se svađamo ali nebi živeo na Grbavici nema tih para...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Novosadske priče

Graditelj socijalističkog Novog Sada

Ko se prethodnih dana prošetao do Muzeja savremene umetnosti Vojvodine (MSUV) imao je priliku da se upozna sa radom čoveka koji je oblikovao izgradnju Novog Sada tokom socijalističkog perioda.

Novi Sad koji sanjamo

Aktuelna vlast je preko svake mere izgradila i uvećala grad podno Petrovaradinske tvrđave.

Kako su Novosađani naučili NATO "red vožnje"

Imao sam 11 godina. Tog dana se išlo prepodne u školu, popodne smo uobičajeno išli napolje da se igramo ubeđujući one koje su roditelji sprečili, da neće biti nikakvog bombardovanja...

Student nije zapalio žito

Na fasadi kasarne u Ulici vojvode Bojovića jedna spomen ploča čuva priču o studentima koji su zapalili pšenicu. I to su platili životom.