FOTO, VIDEO: Kod Novog Sada nalazi se ostrvce koje zovu "Srpski Tajland" - jeste li ga posetili?

Na samo pola sata vožnje od centra Novog Sada, na Dunavu, nalazi se ostrvce koje privlači sve veću pažnju. Među lokalcima je poznato, a za njega se pročulo pod imenom Srpski Tajland, odnosno Koh Čang.

Koh Čang je jedno od najvećih tajlandskih ostrva poznato i kao "Ostrvo slona". Međutim, Karlovačka ada, Majmunsko ili Karlovačko ostrvo nema slonove i nije mnogo veliko, ali jeste lepo.

Fina plaža, ali i ostatak ostrva u šumi, pruža razne mogućnost za odmor. Do ostrva možete stići samo delimično automobilskim prevozom. Možete da idete preko Šangaja, pa pored Subićeva i uz Dunava, ili automobilom da dođete do Sremskih Karlovaca. U oba slučaja, da biste stigli do ostrva, moraćete da koristite čamac.

Plaža je neobeležena, pa se neplivačima ne preporučuje kupanje u ovom delu Dunava.
 
 
Tokom leta na Koh Čangu se ponekad organizuje i žurke, a na nekoliko dana ostrvo je mesto održavanja festivala, predstava...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @scenery__hunter

 
Na popularnoj Instagram stranici Gde za vikend navodi se da je ovo jedno od najlepših mesta u celoj zemlji za letnji boravak upravo Karlovačka ada.
 
"Ovaj pitomi dunavski sprud nastao je relativno skoro, pre dve decenije, a na njemu, kada je vodostaj idealan, možete pronaći dugačke plićake, tople 'kadice' u pesku, ali i debelu hladovinu kada vam je ona potrebna. Na adi će vas sačekati i improvizovani kafići, ali ipak ponesite svoju hranu i vodu kao nešto najosnovnije. Oni najorganizovaniji na ovom biseru Dunava mogu i da kampuju! Do ostrva se stiže čamcem kojeg možete uhvatiti kod karlovačkog hotela Dunav ili poznatog restorana Pasent", naveli su na ovoj stranici.
 
 
Na Fejsbuku postoji i grupa Karlovačka ada u kojoj možete da pratite kakva je situacija sa vodostajem i da dobijete druge korisne informacije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Sava

    10.06.2022 14:58
    Botic
    Bio sam. Razocaranje tesko. Idite ili procitajte komentare. To je to. Nikako ici!!! Mekika je 200 a palacinak iz obicnog tiganja je 120. Krem je sa kvntasa..najjeftiniji... plazma nije plazma vec neki melveni keks. Prevoznik ajkula dere za prevoz kao i vecina prevoznika. Rade do 20.00 h a ko ostane neka pliva. Ne preporucijem nikako.
  • LA

    09.06.2022 23:56
    100 km
    Reka veličine Dunava može da prečisti sav biološki otpad grada veličine 1 mil. stanovnika nakon 100 km toka.
    Svoj izmet i ostalo izbacuje direktno u Dunav oko 500 hiljada novosađana. Prosta proporcija kaže da je potrebno najmanje 50 km do prinližno čiste reke.
    Ne bih, hvala lepo.
  • Cornholio

    09.06.2022 18:28
    //
    Jel ima trandži???

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Novosadske priče

Nestali Novi Sad

Pred sam kraj kalendarske godine, vredan događaj obogatio je kulturnu scenu ove ravnice i u narednom periodu biće stalna tema u najvećem gradu juga Panonije.

Graditelj socijalističkog Novog Sada

Ko se prethodnih dana prošetao do Muzeja savremene umetnosti Vojvodine (MSUV) imao je priliku da se upozna sa radom čoveka koji je oblikovao izgradnju Novog Sada tokom socijalističkog perioda.

Novi Sad koji sanjamo

Aktuelna vlast je preko svake mere izgradila i uvećala grad podno Petrovaradinske tvrđave.

Kako su Novosađani naučili NATO "red vožnje"

Imao sam 11 godina. Tog dana se išlo prepodne u školu, popodne smo uobičajeno išli napolje da se igramo ubeđujući one koje su roditelji sprečili, da neće biti nikakvog bombardovanja...

Student nije zapalio žito

Na fasadi kasarne u Ulici vojvode Bojovića jedna spomen ploča čuva priču o studentima koji su zapalili pšenicu. I to su platili životom.