Rad u Kini: Primoravali zaposlene da piju urin i jedu bubašvabe

Menadžeri u kineskoj firmi su završili u zatvoru, jer su kažnjavali zaposlene na ekstreman način.
bubašvaba
Science Photo Library
Ako ne prodate dovoljno - prijatno

Menadžeri u jednoj kineskoj firmi dobili su kazne zatvora, jer su primoravali zaposlene koji nisu dovoljno prodali - da piju urin i jedu bubašvabe, izveštavaju lokalni mediji.

Policija je krenula u akciju, nakon što su se pojavili video snimci koji pokazuju kako radnike bičuju kaišem i primoravaju da piju žutu tečnost.

Zaposlenicima je rečeno je da jedu bubašvabe ako ne ispune cilj.

Trojica menadžera su zatvorena na pet i deset dana, izveštava South China Morning Post.

Video objavljen na kineskom društvenoj mreži Weibo pokazuje poslodavca koji stoji usred kruga, i udara vatreno kaišem.


I drugi zaposleni, za koje se tvrdi da rade u firmi za renoviranje kuća u Guejdžou, vide se na snimku kako piju žuta tečnost iz plastičnih čaša dok drže zatvorene noseve.

Ove snimke slali su menadžeri drugim zaposlenima i na taj način im pretili - da će morati da jedu bubašvabe ako budu loše radili.

Prema medijskim izveštajima, zaposleni su kažnjavani i tako što su morali da piju vodu iz toaleta ili sirće. Brijali su im i glavu.

Kompanija navodno nije iplatila plate zaposlenima u protekla dva meseca, a osoblje je bilo uplašeno da govori u strahu da će izgubiti plate.

Okružna policija je uhapsila tri menadžera i kasnije su osuđeni na dane zatvora.

To je najnoviji u nizu slučajeva kineskih firmi koje koriste neobične mere za kažnjavanje, sramoćenje ili ohrabrivanje svog osoblja.

Prethodni izveštaji su zabeležili slučajeve - da zaposleni šamaraju jedni druge na događaju kompanije kako bi podstakli motivaciju, kao i da je osoblje prisiljeno da puzi na javnom putu ili ljubi kante za otpad kao kaznu. Neke od ovih kazni bile su i deo tim bildinga.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Pejdžeri: Kako rade i ko ih danas koristi

Otkako su mobilni telefoni preuzeli primat, sve se ređe viđaju crne spravice sa malim ekranima, ali nisu stvar prošlosti. I dalje su vrlo korisni u hitnim slučajevima, jer su robusniji i pokrivenost im je daleko bolja od interneta i mobilnih mreža.

Klimatske promene: Zašto ima više poplava

Poplave su najčešći oblik prirodnih katastrofa i dovode do velikih razaranja širom sveta, samo 2023. godine, prema podacima koje je saopštila NASA, širom planete bilo je 164 katastrofalnih poplava .