Zaposleni u Fejsbuku ugrozili šifre miliona korisnika
Oko 20.000 zaposlenih u Fejsbuku imalo je pristup šiframa miliona korisnika.
Brajan Krebs, istraživač u polju internet bezbednosti, objavio je vest o otkrivanju i curenju oko 600 miliona šifri unutar kompanije.
Otkrivene šifre mogu da datiraju do 2012. godine.
Fejsbuk je uklonio bag zbog kojeg su šifre skladištene na unutrašnjem serveru, objavila je kompanija.
Krebs je rekao da je o problemima saznao od izvora koji je zaposlen u Fejsbuku. Ovakvi propusti su omogućili developerima da razvijaju aplikacije koje skladištile šifre bez prethodnog enkriptovanja.
Komentarišući Krebsovu objavu, inženjer iz Fejsbuka, Skot Renfro, izjavio je da tokom istrage, koja je pokrenuta kada je otkriveno da je Fejsbuk imao pristup šiframa, nisu pronađeni nikakvi znaci zloupotrebe informacija.
Iz Fejsbuka poručuju da je problem otkriven u januaru, tokom redovne sigurnosne kontrole.
I istraga je pokazala da je ovaj problem pogodio mahom korisnike Fejsbuk Lajt (Facebook Lite) verzije, koja se koristi u zemljama sa slabom i sporom internet konekcijom.
„Procenjujemo da ćemo o problemima obavestiti stotine miliona Fejsbuk Lajt korisnika, desetine miliona onih koji su ulogovani na klasičan Fejsbuk i desetine hiljada korisnika Instagrama", izjavili su za agenciju Rojters predstavnici ove kompanije.
Ali dodaju da će pokrenuti promenu šifre samo ukoliko se utvrdi da su nalozi korisnika bili kompromitovani.
Ovo nije prvi put da Fejsbuk ima problema sa očuvanjem korisničkih podataka.
Informacije o 50 miliona korisnika su procurele prošlog septembra.
Početkom prošle godine je otkriveno da je kompanija Kembridž Analitika sakupljala podatke miliona korisnika.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar