Holandija: Kako je dojenje u avionu "poljuljalo" Tviter
Holandska aviokompanija KLM izazvala je lavinu komentara na Tviteru nakon što je jednoj putnici rečeno da će možda zamoliti majke da se pokriju tokom dojenja.
Iz kompanije su rekli Heder Jim da je dojenje tokom leta dozvoljeno, ali ako to ostalim putnicima smeta, mogu zamoliti majke da se pokriju.
Odgovor aviokompanije je izazvao debatu na Tviteru, a mnogi korisnici su kritikovali takav pravilnik. IZ KLM-a su za BBC izjavili da se trude da „održe mir u avionu" tokom leta.
„Naravno da je dojenje dozvoljeno na letovima KLM."
„Ipak, nije svim putnicima prijatno da prisustvuju dojenju i ponekad se ti putnici žale kabinskoj posadi", izjavila je portparolka kompanije KLM.
Portparolka je dodala da se u ovakvim slučajevima trude „da nađu rešenje koje svima odgovara i koje poštuje komfor i lični prostor svih putnika".
„To može da uključuje i zahtev da majka prekrije grudi", dodala je.
https://twitter.com/KLM/status/1151049902673321984
Ovo je nateralo korisnike Tvitera da pitaju druge aviokompanije, poput Britiš Ervejza i Izidžeta o pravilnicima.
Iz Britiš Ervejza su izjavili za BBC da nikada ne bi odvratili majku od dojenja i da bi pomogli u obezbeđivanju privatnosti ukoliko se takav zahtev pojavi.
„Godišnje prevezemo hiljade beba i njihovih porodica i na našim letovima je dojenje dozvoljeno", izjavio je portparol.
Izidžet takođe „podržava dojenje" i putnici su dobrodošli da „u bilo koje doba" hrane decu tokom letova.
Članica parlamenta Stela Krisi je napisala na Tviteru da ima utisak da je kompanija KLM „preterala".
Komentari 10
kliker
I taj prizor ume da bude izrazito neprijatan...
Srkanje bureka i pljeske (dopuniti), podrigivanje, žvakanje otvorenim ustima, musavljenje i balavljenje ili pak laptanje supice kao ribica.
Prosto ne znam šta je gore...
Dete mora da jede, i ono jede tako i to mu je najbolje.
@Svasta
Svasta
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar