Novi Zeland zadovoljno trlja ruke - vraća im se Gospodar prstenova
Novi Zeland će još jednom profitirati od hobita, patuljaka i vilovnjaka - tamo će biti snimana i serija „Gospodar prstenova".
Reč je o seriji na kojoj radi studio Amazon, a koja će sa budžetom od milijardu dolara biti najskuplja u istoriji.
Filmska trilogija Gospodar prstenova takođe je snimana na Novom Zelandu, što je zemlji donelo velike finansijske dobiti.
Amazon je pre dve godine kupio prava na televizijsku seriju, čija će se priča dešavati pre Družine prstena, prvog dela Tolkinovog klasika.
- Aragorn iz „Gospodara prstenova“ neće da juriša na LGBT zastavu
- Piter Džekson režira film o Bitlsima
Iz kompanije su u utorak naveli da je projekat u pred-produkciji i da bi snimanje moglo da počne u narednim mesecima.
„Tražili smo lokacije kojima bismo mogli da oživimo lepotu Drugog doba Srednje zemlje", ističu iz kompanije.
„Znali smo da nam je potrebno nešto predivno, sa morskim obalama, šumama i planinama", dodali su.
Novozelandski ministar za ekonomski razvoj Fil Tvijford kaže da će njegova zemlja veoma profitirati od snimanja serije, naročito kada je reč o investicijama i stopi zaposlenosti.
Trilogija Gospodar prstenova, koja je snimljena početkom dvehiljaditih, na bioskospskim blagajnama je zaradila tri milijardi dolara i osvojila niz Oskara.
Ti filmovi, kao i Hobit trilogija, značajno su doprineli turističkom bumu na Novom Zelandu, koji je od tada posetilo više miliona ljudi.
Zemlja je u međuvremenu prihvatila Srednju zemlju kao deo kulturnog identiteta, pa ogromni modeli zmajeva i čarobnjaka čekaju turiste već na Velington aerodromu.
Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk
Komentari 1
...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar